Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Opolu z dnia 21 marca 2006 r., sygn. II SA/Op 55/06

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu w składzie następującym: Przewodniczący: sędzia WSA Krzysztof Bogusz Sędziowie: sędzia WSA Daria Sachanbińska asesor sądowy Elżbieta Naumowicz - spr. Protokolant: sekretarz sądowy Katarzyna Johan po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 21 marca 2006 roku sprawy ze skargi R. S. na orzeczenie [...] Komendanta Wojewódzkiego Policji w O. z dnia [...], nr [...] w przedmiocie funkcjonariuszy Policji 1) uchyla zaskarżone orzeczenie, 2) określa, że zaskarżone orzeczenie nie podlega wykonaniu w całości.

Uzasadnienie

Komendant Powiatowy Policji w N. orzeczeniem z dnia [...], nr [...], opartym o art. 135j ust. 1 pkt 3 i art. 134 pkt 3 ustawy o Policji, orzekł o ukaraniu sierżanta sztabowego R. S. karą dyscyplinarną ostrzeżenia o niepełnej przydatności do służby na zajmowanym stanowisku, uznając go winnym naruszenia dyscypliny służbowej, polegającego na niedopełnieniu obowiązku i niewłaściwym przeszukaniu w dniu 2 października 2004 r. zatrzymanego P. T., niezabezpieczeniu posiadanego przezeń telefonu komórkowego, co umożliwiło mu posiadanie tego telefonu w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych i wykonywanie rozmów telefonicznych.

W odwołaniu od tego orzeczenia R. S. zarzucił nieobiektywność oraz tendencyjność postępowania dyscyplinarnego, wskazując również, że skutki wszczęcia tego postępowania w istotny sposób oddziaływały na stan jego zdrowia i życie rodzinne. Poza tym podniósł, iż nigdy nie przyznał się do zarzucanego mu czynu, a także że wykonywał swe obowiązki z najwyższą starannością.

[...] Komendant Wojewódzki Policji w O. orzeczeniem z dnia [...], nr [...], utrzymał w mocy orzeczenie organu pierwszej instancji. W komparycji tego orzeczenia organ odwoławczy wskazał, że zostało ono wydane w wyniku rozpatrzenia odwołania obwinionego, natomiast w uzasadnieniu podzielił stanowisko organu pierwszej instancji dotyczące naruszenia przez skarżącego dyscypliny służbowej. Organ odwoławczy stwierdził, że poza argumentacją podaną w odwołaniu, nie podano żadnych innych okoliczności, które nie byłyby znane w trakcie rozstrzygania sprawy i miałyby wpływ na jej rozstrzygnięcie, a odwołanie złożone zostało w ustawowym terminie przez uprawnioną osobę.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00