Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Olsztynie z dnia 8 marca 2006 r., sygn. I SA/Ol 24/06

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Zofia Skrzynecka (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Tadeusz Piskozub Asesor WSA Wojciech Czajkowski Protokolant Anna Fic po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 8 marca 2006 r. w Olsztynie sprawy ze skargi A. M. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia [...] Nr [...] w przedmiocie udzielenia pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego oddala skargę

 

UZASADNIENIE

Po rozpatrzeniu zażalenia A. M. z dnia 25.08.2005r. na postanowienie Naczelnika Urzędu Skarbowego z dnia [...] Nr [...] w sprawie udzielenia pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej wniesienia przez małżonków aportu niepieniężnego w postaci majątku trwałego do nowo powołanej spółki jako zorganizowanej części przedsiębiorstwa oraz możliwości skorzystania ze zwolnienia, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 109 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, uznające, iż stanowisko wnioskodawcy wyrażone we wniosku z dnia 19.05.2005r., jest nieprawidłowe - Dyrektor Izby skarbowej odmówił zmiany zaskarżonego postanowienia.

Dyrektor Izby Skarbowej miał na uwadze następujący stan faktyczny i prawny:

Z przedstawionego we wniosku o dokonanie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego stanu faktycznego wynika, że A. M. jest osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą, tj. Zakład A., której podstawowym przedmiotem działalności jest produkcja i handel [...]. Od kilku lat podejmował dodatkowe rodzaje działalności m.in. działalność ogólnobudowlaną w [...] oraz działalność w zakresie budownictwa mieszkaniowego w [...]. Działalności dodatkowe były niejako wydziałami zakładu, posiadającymi zaplecze w zakresie siedziby, wykorzystywanego majątku produkcyjnego oraz załogę. Dla poszczególnych wydziałów nie prowadzono i nie prowadzi się odrębnej księgowości. Majątek zakładu jest przedmiotem współwłasności z małżonką J. M.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00