Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Postanowienie WSA w Warszawie z dnia 23 stycznia 2006 r., sygn. I SA/Wa 2199/05

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Małgorzata Boniecka-Płaczkowska po rozpoznaniu w dniu 23 stycznia 2006 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi W. B. na pismo Ministra Zdrowia z dnia [...] października 2005 r., nr [...] w przedmiocie specjalizacji postanawia odrzucić skargę

Uzasadnienie

W. B. pismem z dnia [...] sierpnia 2005 r. zwrócił się do Ministra Zdrowia o wydanie decyzji zezwalającej mu odbycie specjalizacji w dziedzinie medycyny rodzinnej w wymiarze 12 miesięcy. Jako podstawę prawną wskazał § 33 ust. 5 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 6 sierpnia 2001 r. w sprawie specjalizacji lekarzy i lekarzy stomatologów (Dz. U. nr 83, poz. 905 ze zm.).

Pismem z dnia [...] września 2005 r., nr [...] podpisanym przez dyrektora Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wyższego Ministerstwa Zdrowia skarżący został poinformowany, że stosownie do § 33 ust. 1 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 6 sierpnia 2001 r. w sprawie specjalizacji lekarzy i lekarzy stomatologów lekarz legitymujący się odpowiednią specjalizacją wyjściową mógł odbyć szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie medycyny rodzinnej w okresie krótszym niż trzy lata, określonym w załączniku nr 9 do rozporządzenia, pod warunkiem rozpoczęcia specjalizacji do dnia 31 grudnia 2004 r. W przypadku W. B. czas rozpoczęcia szkolenia przypada po wskazanym wyżej terminie, zatem powinien on je realizować w oparciu o obecnie obowiązujący, tj. przewidziany na 3 lata program specjalizacji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00