Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 7 grudnia 2005 r., sygn. II SA/Lu 956/05

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Joanna Cylc-Malec, Sędziowie Asesor WSA Jerzy Drwal, Asesor WSA Wojciech Kręcisz (spr.), Protokolant Referent Agnieszka Kocot, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 7 grudnia 2005 r. sprawy ze skargi J. T.-W. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...]. Nr [...] w przedmiocie zaliczki alimentacyjnej oddala skargę.

Uzasadnienie

Samorządowe Kolegium Odwoławcze decyzją z dnia [...]r. nr SKO.[...] wydaną na podstawie przepisów art. art. 138 § 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1071 z późn. zmianami) po rozpatrzeniu odwołania J. T. - W. od decyzji Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej z dnia [...] r. nr [...] wydanej w przedmiocie odmowy przyznania zaliczki alimentacyjnej, utrzymało w mocy zaskarżoną decyzję.

W uzasadnieniu zaskarżonej decyzji skład orzekający SKO wskazał, iż Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej decyzją z dnia z dnia [...]r. nr [...] odmówił J. T. - W. przyznania zaliczki alimentacyjnej na dzieci D., R., M., E., M. i D. podnosząc, iż wnioskodawczyni nie jest osobą samotnie wychowującą dziecko, stąd też nie spełnia warunków do przyznania jej tego świadczenia.

Od decyzji tej odwołała się J. T. - W., która podnosiła, iż dzieci, o świadczenie na które się ubiega, nie są biologicznymi dziećmi jej męża. Odwołująca się podnosiła również, iż jakkolwiek dzieci mają zasądzone alimenty od ojca w łącznej wysokości 1.200 zł miesięcznie, to jednak od samego początku ojciec dzieci uchyla się od ich płacenia. W związku z tym, J. T. - W. podnosiła, iż w jej przekonaniu, ojczym nie ma obowiązku utrzymywania nie swoich dzieci, gdyż nie jest ich opiekunem prawnym. W odwołaniu opisywała ona również trudną sytuację materialną, w jakiej znajduje się rodzina, co według niej, również przekonuje o zasadności jej żądania.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00