Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Opolu z dnia 27 padziernika 2005 r., sygn. II SA/Op 225/05

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu w składzie następującym: Przewodniczący: sędzia WSA Elżbieta Kmiecik - spr. Sędziowie: sędzia WSA Krzysztof Bogusz sędzia WSA Teresa Cisyk Protokolant: st. sekretarz sądowy Grażyna Stykała po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 27 października 2005 r. sprawy ze skargi L. S. na decyzję [...] Komendanta Wojewódzkiego Policji w O. z dnia [...], nr [...] w przedmiocie funkcjonariusz policji 1) uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję Komendanta Miejskiego Policji w O. z dnia [...], nr[...], 2) określa, że zaskarżona decyzja nie podlega wykonaniu w całości, 3) zasądza od [...] Komendanta Wojewódzkiego Policji w O. na rzecz skarżącego L. S. kwotę 240 (dwieście czterdzieści) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

W dniu 21 marca 2005 r. Naczelnik Sekcji Prewencji Komendy Miejskiej w O. skierował do Komendanta Miejskiego Policji w O. wniosek o zwolnienie ze służby komisarza L. S.

Decyzją z dnia [...], Nr [...], Komendant Miejski Policji w O. działając na podstawie art. 41 ust. 2 pkt 7 i art. 45 ust. 3 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (Dz. U. z 2002 r., Nr 7, poz. 58) zwolnił ze służby z dniem 30 kwietnia 2005 r. komisarza L. S. W uzasadnieniu decyzji wskazał, iż w dniu 21 marca 2005 r., po upływie 12 miesięcy od dnia zaprzestania służby powodu choroby, wszczęte zostało z urzędu postępowanie w sprawie zwolnienia komisarza L. S. ze służby. Przeprowadzone postępowanie wykazało, że komisarz L. S. od 18 marca 2004 r. zaprzestał służby z powodu choroby. W dniu 4 lutego, tj dniu zakończenia kolejnego zwolnienia lekarskiego funkcjonariusz zgłosił osobiście swój powrót do służby, lecz po wyznaczeniu mu służby na dzień 5 lutego 2005 r. przedłożył kolejne zwolnienie lekarskie, nie podejmując służby. Uzasadniał także organ, iż w dniu 30 marca 2005 r. przeprowadzono z funkcjonariuszem rozmowę kadrową podczas, której poinformowany został o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie zwolnienia ze służby oraz o przysługujących mu uprawnieniach. Podkreślił także organ, iż orzeczenie WKL MSWiA w O. Nr [...] z dnia 16 marca 2005 r., uznające komisarza L. S. za zdolnego do służby w Policji z ograniczeniem oraz zdolnego do służby na zajmowanym stanowisku, nie ma wpływu na podjętą decyzję, bowiem łączny okres, który upłynął od dnia zaprzestania służby do dnia stawienia się do służby wynosi 377 dni.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00