Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Krakowie z dnia 31 sierpnia 2005 r., sygn. II SA/Kr 124/04

 

WYROK W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Dnia 31 sierpnia 2005r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Stanisław Biernat Sędziowie: WSA Mariusz Kotulski AWSA Wojciech Jakimowicz ( spr. ) Protokolant: Karina Lutyńska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 31 sierpnia 2005r. sprawy ze skargi D. N. na uchwałę Rady Gminy B. z dnia 12 grudnia 2003r., Nr [...] w przedmiocie odrzucenia zarzutu nieuwzględnionego w projekcie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy B. I. stwierdza nieważność zaskarżonej uchwały, II. zasądza od Rady Gminy B. na rzecz skarżącej D.N. kwotę 150 (sto pięćdziesiąt) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

Na podstawie uchwały Rady Gminy B. z dnia [...] grudnia 2001 r. Nr [...] przystąpiono do sporządzania miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego obszarów Gminy B. w miejscowościach [...]. Projekty tych planów zostały wyłożone do publicznego wglądu w dniach od 18 sierpnia 2003 r. do 16 września 2003 r.

W dniu 19 września 2003 r. zarzut do w/w projektu wniosła D.N. podnosząc, że nieuwzględnienie działki nr "1" w planie zagospodarowania przestrzennego jako działki budowlanej jest niesłuszne z uwagi na to, że działka ta z uwagi na jej usytuowanie wzdłuż drogi powiatowej nie nadaje się do użytku rolniczego ze względu na kurz, spaliny, zasolenie przy odśnieżaniu. Ponadto przedmiotowa działka leży w bezpośrednim sąsiedztwie terenów zabudowanych znajdujących się zarówno w B., jak i w sąsiednim S.

Rada Gminy B. uchwałą z dnia 12 grudnia 2003 r. Nr [...] odrzuciła powyższy zarzut. Uzasadnienie tej uchwały zostało podzielone na "faktyczne" i "prawne".

W części faktycznej wymieniono dokumenty wykorzystane przy podjęciu uchwały i wskazano, że sporządzony projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy B. stanowił przedmiot badań spójności ustaleń w nim zawartych ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy B., został zaopiniowany i uzgodniony z właściwymi organami, a następnie wyłożony do publicznego wglądu. Wniesione protesty i "zarzuty do projektu planu zostały rozpatrzone przez Wójta Gminy B.. Zarzuty i protesty nieuwzględnione lub nieuwzględnione w części Wójt Gminy przekazał Radzie Gminy do rozstrzygnięcia, wśród nich zarzut wniesiony przez D.N., właścicielkę działki nr "1".

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00