Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 30 czerwca 2005 r., sygn. II SA/Lu 445/05

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Witold Falczyński (sprawozdawca), Sędziowie Sędzia WSA Joanna Cylc-Malec, Asesor WSA Wojciech Kręcisz, Protokolant Referent Agnieszka Kocot, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 23 czerwca 2005 r. sprawy ze skargi Gminy na rozstrzygnięcie nadzorcze Wojewody z dnia [...] r. Nr [...] w przedmiocie nieważności uchwały organu gminy w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego uchyla zaskarżone rozstrzygnięcie nadzorcze, które nie podlega wykonaniu do czasu uprawomocnienia się wyroku.

Uzasadnienie

Wojewoda rozstrzygnięciem nadzorczym z dnia [...] marca 2005 r. Nr [...] wydanym na podstawie art. 91 ust. 1 i 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 ze zm.) stwierdził nieważność uchwały Nr [...] Rady Miejskiej z dnia [...]lutego 2005 r. w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru B., w części obejmującej ustalenia planu dotyczące lokalizacji cmentarza oraz parkingów i terenów usługowych przy cmentarzu w B.

W uzasadnieniu rozstrzygnięcia organ nadzoru wskazał, że z przedstawionego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy dla obszaru B. wynika, iż nie jest zachowana zgodność rysunku planu z rysunkiem Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Miejskiej.

Brak zgodności planu ze studium dotyczy terenu przeznaczonego na powiększenie cmentarza w obszarze B.

Wprawdzie w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego przewidziana jest rezerwa terenu na projektowany cmentarz, jednakże z rysunku planu wynika, że został on powiększony w kierunku zachodnim, w stronę istniejącego już cmentarza. Z rysunku studium wynika, iż teren przeznaczony na cmentarz w B. oddzielony jest od istniejącego już cmentarza, znajdującego się poza granicą opracowania planu, pasem stanowiącym teren rolny, który, w świetle ustaleń studium powinien pozostać niezainwestowany. Tymczasem, zgodnie z rysunkiem planu, teren projektowanego cmentarza łączy się bezpośrednio z cmentarzem istniejącym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00