Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Bydgoszczy z dnia 27 kwietnia 2005 r., sygn. I SA/Bd 125/05

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy w składzie następującym: Przewodniczący: sędzia WSA Halina Adamczewska-Wasilewicz (spr.), Sędziowie: sędzia WSA Leszek Kleczkowski, asesor WSA Urszula Wiśniewska, Protokolant: asystent sędziego Damian Bronowicki, po rozpoznaniu w dniu 13 kwietnia 2005 r. na rozprawie sprawy ze skargi I. Sp. z o.o. w B. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w B. z dnia [...] 2004r. nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych za 2002 rok 1. uchyla zaskarżoną decyzję, 2. określa, że zaskarżona decyzja nie może być wykonana w całości, 3. zasądza od Dyrektora Izby Skarbowej w B. na rzecz skarżącej kwotę 5.100 (pięć tysięcy sto) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

I SA/Bd 125/05

UZASADNIENIE

Decyzją z dnia [...] 2004 r. Dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej w B. określił dla "I." spółka z o.o. z siedzibą w B. wysokość zobowiązania podatkowego w podatku dochodowym od osób prawnych za 2002 r. w kwocie [...] zł (w zeznaniu Spółka wykazała podatek w wysokości - [...] zł). Organ podał, że zaniżenie zobowiązania podatkowego wynikało z zaniżenia przychodów z tytułu nieodpłatnie otrzymanych świadczeń, czym naruszono art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz z zawyżenia kosztów uzyskania przychodów z tytułu nieprawidłowo ustalonych wydatków ponoszonych na zakup wierzytelności windykowanych częściowo, czym naruszono art. 15 ust. 1 i ust. 4 ustawy.

Od powyższej decyzji strona wniosła odwołanie zarzucając organowi I instancji: 1) naruszenie przepisu art. 15 ust. l powołanej ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych poprzez uznanie, że spółka zawyżyła koszty uzyskania przychodów na nabycie wierzytelności stanowiących równowartość spłaty zaliczonej na odsetki bieżące należne po dniu nabycia wierzytelności, 2) naruszenie art. 15 ust. 4 ustawy poprzez wyłączenie z kosztów uzyskania przychodu wydatków poniesionych na nabycie wierzytelności w części odpowiadającej proporcjonalnie stosunkowi różnicy pomiędzy wartością nominalną danej wierzytelności a kwotą wydatkowaną na jej nabycie oraz 3) naruszenie przepisów o postępowaniu w stopniu mającym wpływ na wynik sprawy, tj. art. 120, art. 121, art. 180 § 1, art. 187 § l i art. 191 Ordynacji podatkowej,

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00