Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Olsztynie z dnia 31 marca 2005 r., sygn. II SA/Ol 637/04

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Janina Kosowska Sędzia WSA Sędzia WSA Protokolant Marzenna Glabas (Spr.) Alicja Jaszczak-Sikora Grażyna Wojtyszek po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 31 marca 2005 r. sprawy ze skargi K. J. na decyzję Komendanta Wojewódzkiego Policji z dnia "[...]" Nr "[...]" w przedmiocie zwrotu nienależnie potrąconej odprawy emerytalnej na zaspokojenie świadczeń alimentacyjnych: I. stwierdza nieważność zaskarżonej decyzji i utrzymanej nią w mocy decyzji Komendanta Powiatowego Policji z dnia "[...]" nr "[...]"; II. orzeka, że zaskarżona decyzja nie może być wykonana do czasu uprawomocnienia się wyroku.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia "[...]", Nr "[...]" Komendant Powiatowy Policji odmówił K. J. zwrotu potrąconej kwoty w wysokości 5.493,42 zł z odprawy emerytalnej.

Po rozpatrzeniu odwołania K. J. Komendant Wojewódzki Policji decyzją z dnia "[...]", nr "[...]" utrzymał w mocy powyższą decyzję. W uzasadnieniu stwierdził, że potrącenia należności alimentacyjnych dokonano na podstawie art. 127 ust. 2 ustawy o Policji (tekst jednolity Dz. U. z 2000 r. Nr 101, poz. 1092) w brzmieniu obowiązującym w dniu zwolnienia skarżącego ze służby, tj. 30 maja 2001 r. Przepis ten definiował pojęcie uposażenia, z jakiego organ Policji może dokonywać potrąceń, obejmując także odprawę emerytalną i nie uzależniał dopuszczalności potrącenia od występującej zwłoki w regulowaniu świadczeń alimentacyjnych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00