Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 7 marca 2005 r., sygn. II SA/Lu 69/05

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Maciej Kierek, Sędziowie Sędzia WSA Ewa Ibrom,, Sędzia NSA Grażyna Pawlos-Janusz-sprawozdawca, Protokolant Referent -stażysta Agata Jakimiuk, po rozpoznaniu w dniu 22 lutego 2005r. sprawy ze skargi G. i E. małż. K. na decyzję Wojewody z dnia [...] r. Nr [...] w przedmiocie zmiany sposobu użytkowania obiektu skargę oddala

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] r., Nr [...] wydaną na podstawie art. 82 ust. 3 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (tekst jednolity: Dz. U. z 2003 r., Nr 207, poz. 2016 ze zm.) oraz art. 138 § 1 pkt 1 kpa działający z upoważnienia Wojewody Kierownik Oddziału Rozwoju Regionalnego w B.P. po ponownym rozpoznaniu odwołania G. i E.K. utrzymał w mocy decyzję Starosty z dnia [...] r., znak: [...] udzielającą J. C. i R.C. pozwolenia na zmianę sposobu użytkowania budynku gospodarczego z przeznaczeniem na budynek inwentarski do chowu kaczek na działce Nr [...]we wsi M.

W uzasadnieniu organ odwoławczy wyjaśnił, że projektowana inwestycja zgodna jest z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego Gminy uchwalonym w dniu [...] r. (uchwała Nr [...]), ponieważ znajduje się w terenie oznaczonym symbolem 4 MR, przeznaczonym pod zabudowę zagrodową, jednorodzinną i usługi.

Organ stwierdził, że inwestycja nie wymagała sporządzenia raportu oddziaływania na środowisko, bowiem projekt przewiduje, że maksymalna obsada zwierząt wyniesie 40,50 DJP w sezonie zimowym i 26,10 DJP w sezonie letnim, a obowiązek sporządzenia takiego raportu zgodnie z § 3 ust. 1 pkt 8e rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 24 września 2002 r. w sprawie określenia rodzajów przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko oraz szczegółowych kryteriów związanych z kwalifikowaniem przedsięwzięć do sporządzenia raportu o oddziaływaniu na środowisko (Dz. U. Nr 179, poz. 1490) istnieje tylko w odniesieniu do przedsięwzięć w rolnictwie związanych z chowem i hodowlą zwierząt w liczbie nie niższej niż 50 dużych jednostek przeliczeniowych (DJP).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00