Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 22 lutego 2005 r., sygn. II SA/Lu 21/05

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Joanna Cylc-Malec-sprawozdawca, Sędziowie Asesor WSA Jerzy Drwal, Sędzia NSA Maciej Kierek, Protokolant Stażysta Monika Kowalik, po rozpoznaniu w dniu 15 lutego 2005r. sprawy ze skargi M. i J. małż . S. na uchwałę Rady Miasta z dnia [...]Nr [...] w przedmiocie zarzutów do projektu planu miejscowego I. stwierdza nieważność zaskarżonej uchwały; II. zasądza od Gminy na rzecz skarżących M. i J. małż. S. kwotę 555 (pięćset pięćdziesiąt pięć) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

Uchwałą Nr [...] z dnia [...] r. Rada Miejska nie uwzględniła zarzutu złożonego w dniu 13 maja 2004 r. przez M. i J. małż. S. w przedmiocie ustaleń projektu planu dla nieruchomości Nr [...] położonej w rejonie ul. [...] i Al. [...].

W uzasadnieniu uchwały Rada podała, że w dniu [...] r. podjęta została uchwała Nr [...] w sprawie przystąpienia do zmiany planów zagospodarowania przestrzennego. W dniach 11 marca 2002 r. - 2 kwietnia 2002 r. wyłożono do publicznego wglądu ten projekt, zaś od 2 do 16 kwietnia przyjmowano protesty i zarzuty do tego projektu.

Niektóre z nich zostały uwzględnione, na skutek czego dokonano koniecznych i niezbędnych korekt. W związku z powyższym kolejny raz ponownie wyłożono projekt, a następnie przyjmowano protesty i zarzuty.

Józef Szulc złożył wniosek o zmianę ustaleń obowiązującego wówczas planu zagospodarowania przestrzennego dla działki Nr [...] przy ul. [...] Nie złożył natomiast zastrzeżeń do wykładanego po raz pierwszy projektu zmian.

W dniu 13 maja 2004 r., z zachowaniem terminu określonego ustawą, M. i J. S. zakwestionowali ustalenia zawarte w wykładanym ponownie projekcie planu - część III dla przywołanej działki, domagając się likwidacji drogi dojazdowej po stronie wschodniej działki oraz przesunięcia drogi usytuowanej po południowej stronie w/w działki.

W związku z powyższym Rada zważyła, co następuje: w obowiązującym do dnia 31 grudnia 2003 r. miejscowym planie ogólnym zagospodarowania przestrzennego Zespołu Miejskiego (zatwierdzonym uchwałą Miejskiej Rady Nr [...] z dnia [...] r. Dz. Urz. Woj. Lub. Nr 2/87, poz. 25 z późniejszymi zmianami przyjętymi uchwałą Rady Miejskiej Nr [...], Dz. Urz. Woj. Lub. Nr 17, poz. 101 z dnia 10 grudnia 1993 r.) w/w działka położona była na terenach liczonych brutto, oznaczonych symbolem III D6URP (tj. terenach usługowo-przemysłowych). W miejscowym planie szczegółowym zagospodarowania przestrzennego zgrupowania przemysłowo-składowego [...], zatwierdzonym uchwałą Rady Miejskiej Nr [...] z dnia [...] r., opublikowaną w Dz. Urz. Woj. Lubelskiego Nr 19, poz. 122 z dnia 16 grudnia 1994 r., przedmiotowa własność przeznaczona została w części pod pas drogowy drogi dojazdowej oznaczonej symbolem 032 KD w części pod teren przemysłu i usług na działkach indywidualnych 33 PUHRm. W związku z art. 87 ust. 3 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2003 r., Nr 80, poz. 717) od dnia 1 stycznia 2004 r. przedmiotowa działka nie jest objęta ustaleniami planistycznymi miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Przeznaczenie terenu stanowi planistyczną kontynuację przeznaczenia przewidywanego w dotychczasowych ustaleniach prawa lokalnego, podobnie jak i zaproponowany układ komunikacyjny, który został zweryfikowany w związku z przebudową Al.[...]

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00