Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 20 stycznia 2005 r., sygn. III SA/Łd 822/04

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi Wydział III w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Teresa Rutkowska, Sędziowie WSA Krzysztof Szczygielski, Asesor Małgorzata Łuczyńska (spr.), Protokolant Asystent sędziego Paulina Hućko, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 20 stycznia 2005 roku sprawy ze skargi R.C. na rozkaz personalny Komendanta Wojewódzkiego Policji w Ł. z dnia [...] Nr [...] w przedmiocie zwolnienia ze służby 1. uchyla zaskarżony rozkaz personalny i poprzedzający go rozkaz personalny Komendanta Powiatowego Policji w Z. nr [...] z dnia [...], 2. orzeka, że do czasu uprawomocnienia się wyroku zaskarżona decyzja nie podlega wykonaniu

Uzasadnienie

Rozkazem personalnym Nr [...] z dnia [...] Komendant Powiatowy Policji w Z., działając na podstawie art. 41 ust. 2 pkt 8 w zw. z art. 45 ust. 3 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 roku o Policji (Dz.U. z 2002 roku Nr 7 poz. 58 ze zm.) zwolnił ze służby w Policji z dniem 12 maja 2004 roku R.C., nadając tej decyzji rygor natychmiastowej wykonalności w trybie art. 108 § 1 Kpa.

W uzasadnieniu podniesiono, że R.C. Prokurator Prokuratury Okręgowej w Ł. postawił zarzut popełnienia przestępstw polegających na tym, że:

I. W okresie od co najmniej 17 maja 2002 roku do co najmniej 14 czerwca 2002 roku w Ł. i Z., działając wspólnie i w porozumieniu z innymi ustalonymi i nieustalonymi osobami, brał udział w zorganizowanej grupie przestępczej, mającej na celu dokonywanie przestępstw polegających w szczególności na wyłudzaniu z firm ubezpieczeniowych odszkodowań komunikacyjnych w następstwie wprowadzenia tych instytucji w błąd co do okoliczności zaistnienia kolizji drogowych pomiędzy samochodami osobowymi, przyczyn i stopnia uszkodzeń tych samochodów, w następstwie składania nieprawdziwych oświadczeń przez uczestników kolizji co do ich przebiegu, posługiwanie się poświadczającymi nieprawdę dokumentami sporządzonymi przez funkcjonariuszy Policji potwierdzającymi zaistnienie i przyczyny kolizji, posługiwanie się poświadczającymi nieprawdę dokumentami sporządzonymi przez likwidatorów szkód z firm ubezpieczeniowych określających stopień uszkodzenia pojazdów oraz części koniecznych do wymiany, a także posługiwanie się podrobionymi lub poświadczającymi nieprawdę dokumentami wskazującymi dokonanie napraw tych samochodów lub zakup do nich części, a określonych w art. 286 § 1 kk, art. 270 § 1 kk, art. 271 § 1 i § 3kk, art. 273 kk, art. 228 § 3 i § 4 kk tj. o czyn z art. 258 § 1 kk.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00