Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 2 lipca 2004 r., sygn. I SA/Wr 1587/02

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Lidia Błystak Sędziowie Sędzia NSA Janusz Zubrzycki Asesor WSA Zbigniew Łoboda (sprawozdawca) Protokolant Barbara Głowaczewska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 2 lipca 2004 r. sprawy ze skargi R. M. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej we W. z dnia [...], nr [...] w przedmiocie umorzenia postępowania o zwolnienie spod egzekucji uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję Naczelnika Urzędu Skarbowego w L. z dnia [...], nr [...].

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją nr [...]z dnia [...]Dyrektor Izby Skarbowej we W., działając na podstawie art. 138 § 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego w związku z art. 18 ustawy z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (Dz. U. z 1991 r. Nr 36, poz. 161 ze zm.), utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Skarbowego w L. z dnia [...]nr [...]w sprawie umorzenia postępowania w przedmiocie zwolnienia spod egzekucji samochodów osobowych VW Passat o nr rej. [...] i Ford Transit 2.5 o nr rej. [...].

Z ustalonego w postępowaniu stanu faktycznego wynika, iż w dniu [...]R. M. wystąpił do Naczelnika Urzędu Skarbowego w L. z wnioskiem o zwolnienie spod egzekucji zajętych w postępowaniu egzekucyjnym prowadzonym wobec dłużnika A. C. wskazanych powyżej samochodów osobowych. Stwierdził, że stał się ich właścicielem na podstawie zawartych w dniach [...] i [...]umów. Ich przedmiotem było udzielenie A. C. pożyczek, zaś strony postanowiły, że w razie niespłacenia przez pożyczkobiorcę sum pieniężnych w umówionym terminie, przenosi on na pożyczkodawcę własność przedmiotów zastawu za cenę odpowiadającej kwocie udzielonych pożyczek i zgadza się na odsprzedanie rzeczy osobom trzecim. Wobec niespłacenia pożyczek wnioskodawca - jak twierdził - nabył własność owych pojazdów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00