Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 7 lipca 2004 r., sygn. II SA/Wr 16/02

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA - Jerzy Strzebińczyk Sędzia NSA - Henryka Łysikowska Asesor WSA - Bogumiła Kalinowska (sprawozdawca) Protokolant - Monika Mikołajczyk po rozpoznaniu w dniu 7 lipca 2004r. na rozprawie sprawy ze skargi W. M. na decyzję D. Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego we W. - Oddział Zamiejscowy w W. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie braku podstaw do stwierdzenia choroby zawodowej skóry uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję Powiatowego Inspektora Sanitarnego w K. z dnia [...] Nr [...].

Uzasadnienie

D. Wojewódzki Inspektor Sanitarny decyzją z dnia [...] Nr [...] - na podstawie art.138 § 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (tekst jednolity Dz.U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1071) w związku z § 10 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 18 listopada 1983 r. w sprawie chorób zawodowych (Dz.U. Nr 65, poz. 294 z późn. zm.) - po rozpatrzeniu odwołania W. M. od decyzji Powiatowego Inspektora Sanitarnego w K. z dnia [...] znak [...] o braku podstaw do stwierdzenia choroby zawodowej skóry - utrzymał w mocy zaskarżoną decyzję.

W uzasadnieniu swego rozstrzygnięcia organ odwoławczy przytoczył, iż po analizie całości zebranego materiału dowodowego w sprawie nie znalazł podstaw do zmiany decyzji organu I instancji. Przeprowadzone postępowanie wyjaśniające pozwoliło ustalić, że W. M. w okresie od 13.07.1970 r. do 27.09.1999 r. pracował w Kopalni A w N. R. - S. podległej Kopalni B w B. sp. z o.o. na stanowisku elektromontera. Po zakończeniu pracy przeszedł na rentę. Zakres obowiązków na stanowisku elektromontera obejmował: naprawy, konserwację oraz montaż urządzeń sieci elektrycznych i energetycznych, konserwację akumulatorów samochodowych kwasowych oraz zasadowych, obsługę instalacji wodnej sterowanej automatycznie ( zraszacze ), obsługę kotłowni węgłowej i olejowej. Nadto sporadycznie wykonywał prace spawalnicze ( raz w tygodniu) na wolnym powietrzu. W czasie wykonywania powyższych prac miał kontakt ze smarami i olejami transformatorowymi, silnikowymi, sprężarkowymi, hydraulicznymi, farbami olejnymi i rozpuszczalnikami oraz nieuzdatnioną wodą z potoku Dz. Przebywał w warunkach narażenia na zapylenie i hałas, które przekraczały dopuszczalne normy higieniczne.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00