Interpretacja
Wiążąca Informacja Stawkowa z dnia 12 listopada 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, 0112-KDSL2-2.440.317.2021.1.AG
WIS – sprawdzanie szczelności przyłączy kanalizacyjnych wraz z wewnętrzną instalacją kanalizacyjną za pomocą agregatu dymotwórczego na zlecenie klienta, z którym Spółka nie ma podpisanej umowy na odprowadzanie ścieków.
WIĄŻĄCA INFORMACJA STAWKOWA (WIS)
Na podstawie art. 13 § 2a pkt 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r., poz. 1540, z późn. zm.), zwanej dalej Ordynacją podatkową i art. 42a ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2021 r., poz. 685, z późn. zm.), zwanej dalej ustawą, po rozpatrzeniu wniosku (…) z dnia 6 września 2021 r. (data wpływu 13 września 2021 r.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wydaje niniejszą wiążącą informację stawkową.
Przedmiot wniosku: usługa – sprawdzanie szczelności przyłączy kanalizacyjnych wraz z wewnętrzną instalacją kanalizacyjną za pomocą agregatu dymotwórczego na zlecenie klienta, z którym Spółka nie ma podpisanej umowy na odprowadzanie ścieków
Opis usługi:
Sprawdzanie szczelności przyłączy kanalizacyjnych wraz z wewnętrzną instalacją kanalizacyjną za pomocą agregatu dymotwórczego.
Spółka jest przedsiębiorstwem o charakterze użyteczności publicznej, której podstawowym przedmiotem działalności jest świadczenie usług w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę oraz zbiorowego odprowadzania ścieków.
Spółka w ramach swojej działalności podstawowej w zakresie odbioru ścieków zamierza wykonywać usługę dodatkową – sprawdzanie szczelności przyłączy kanalizacyjnych wraz z wewnętrzną instalacją kanalizacyjną za pomocą agregatu dymotwórczego. Usługa polega na wykonaniu następujących czynności: zlokalizowanie studni kanalizacyjnej na terenie posesji (w przypadku braku studni na terenie posesji, to studnia kanalizacyjna na ciągu sieci kanalizacyjnej), otwarcie pokrywy włazu kanalizacyjnego, włączenie zasilania agregatu dymotwórczego w celu jego nagrzania (niezbędnego do wytworzenia dymu), po fazie nagrzania urządzenia, umieszczenie giętkiej rury w przewodzie kanalizacyjnym w sposób umożliwiający wtłoczenie dymu do instalacji na odcinku od studni do budynku, napełnienie instalacji dymem (trwa to około kilku do kilkunastu minut w zależności od długości przewodu kanalizacyjnego), po napełnieniu instalacji, obserwuje się wewnętrzną instalację kanalizacyjną oraz pomieszczenia wewnątrz budynku, lokalizację nieszczelności instalacji kanalizacyjnej wskazuje wydobywający się dym, wyłączenie agregatu dymotwórczego, spisanie protokołu z przeprowadzonej usługi wraz z wynikiem obserwacji, na podstawie którego zostanie wystawiona Klientowi faktura VAT.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right