Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 31.12.2020, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.656.2020.2.GM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.656.2020.2.GM
Dochody z kwalifikowanych praw własności intelektualnej (IP BOX).
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 23 września 2020 r. (data wpływu 25 września 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box):
- jest nieprawidłowe w części dotyczącej zastosowania 5% opodatkowania dochodów uzyskanych z tytułu rozwoju i ulepszania oprogramowania komputerowego,
- jest prawidłowe w pozostałej części.
UZASADNIENIE
W dniu 25 września 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek uzupełniony pismem z 30 listopada 2020 r. (data wpływu 2 grudnia 2020 r. oraz 3 grudnia 2020 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).
We wniosku przedstawiono następujące stany faktyczne i zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca prowadzi firmę w formie jednoosobowej działalności gospodarczej. Działalność polega na świadczeniu usług na rzecz polskiej Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością zgodnie z zapisami szczegółowego zakresu usług opisanego w umowie oraz późniejszym doprecyzowaniem zakresu prac z Usługobiorcą (Klientem).
W szczegółowy, doprecyzowany zakres usług Wnioskodawcy realizowanych wchodzi m.in. (). Czynności wykonywane przez Wnioskodawcę mają charakter twórczy, obejmują prace rozwojowe i czynności te są prowadzone w sposób systematyczny (zaplanowany, metodyczny) przy wykorzystaniu wiedzy do tworzenia nowych zastosowań. Czynności są związane z nabywaniem, łączeniem, kształtowaniem i wykorzystywaniem aktualnie dostępnej wiedzy i umiejętności, w tym w zakresie narzędzi informatycznych, do projektowania i tworzenia nowych, zmienionych lub ulepszonych produktów. Oprogramowanie stanowi przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze. Czynności nie stanowią rutynowych działań. Wnioskodawca wytwarza dobra własności intelektualnej (dalej zwanym X) podlegające ochronie na podstawie ustawy Prawo własności przemysłowej lub Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right