Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 19.11.2020, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.427.2020.1.AC, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.427.2020.1.AC

brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w zw. z realizowanym projektem

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 7 października 2020 r. (data wpływu 12 października 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. Rewitalizacja (). - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12 października 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. Rewitalizacja ()..

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Gmina () jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług VAT. Pismem z dnia () roku dotyczącym oceny formalno - merytorycznej wniosku o dofinansowanie projektu pn. Rewitalizacja ()., złożonego w ramach naboru nr () w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa () na lata 2014 - 2020, Gmina została poproszona o przedłożenie interpretacji indywidualnej, która stanowi niezbędny dokument będący załącznikiem do umowy o dofinansowanie ww. projektu.

Głównym celem projektu jest poprawa jakości życia na terenie miasta (), szczególnie na wyznaczonym obszarze rewitalizacji, poprzez wprowadzenie nowych funkcji pozwalających na ożywienie społeczne i gospodarcze, w tym: rozwój działalności rekreacyjnej, sportowej, kulturalnej, edukacyjnej, społecznej, integracyjnej, turystycznej i wspieranie rozwoju przedsiębiorczości poprzez rewitalizację parku miejskiego w Z.. Działanie umożliwi również rozwój tożsamości lokalnej, poprawę bezpieczeństwa, zachowanie dziedzictwa kulturowego i specyfiki obszaru oraz wpłynie na wzrost atrakcyjności turystycznej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00