Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 14.10.2020, sygn. 0115-KDIT1.4011.576.2020.2.MN, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.576.2020.2.MN
Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 9 lipca 2020 r., uzupełnionym w dniu 28 września 2020 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową:
- w części ujęcia ujemnych różnic kursowych powstałych w wyniku uzyskania przychodu z przeniesienia autorskich praw majątkowych z kwalifikowanego IP pod literą a wskaźnika nexus jest nieprawidłowe,
- w pozostałej części jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 9 lipca 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową. Został on uzupełniony w dniu 28 września 2020 r.
We wniosku oraz jego uzupełnieniu przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą od dnia 22 czerwca 2015 r. pod firmą X. Przedmiotowa działalność dotyczy tworzenia, ulepszania i modyfikacji programów komputerowych lub ich części, które według ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych są utworami. Wnioskodawca ma nieograniczony obowiązek podatkowy w Polsce w rozumieniu art. 3 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Wnioskodawca nie posiada statusu centrum badawczo-rozwojowego określonego w ustawie o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej.
Wnioskodawca świadczy usługi w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej na rzecz S. Wnioskodawca nie wykonuje czynności pod kierownictwem Zlecającego oraz ma możliwość wykonywania zleceń zdalnie, w wybranych miejscach oraz czasie. Usługi na rzecz S. na podstawie umowy między Wnioskodawcą a S. obejmują tworzenie oprogramowania, a w szczególności: korzystając z języków programowania X, X, X, X, X stworzono aplikacje mobilne i portal sieci społecznościowej V jak i aplikacje mobilne i portal dla komunikacji firmowej V P. W ramach umowy prowadzono badania nad technologią potrzebną do stworzenia produktów firmy V i V P. zaplanowano i przeprowadzono rozwój aplikacji oraz zaimplementowano wymagane funkcjonalności.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right