Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 14.10.2020, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.697.2020.1.JŚ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.697.2020.1.JŚ

w zakresie obowiązków płatnika w związku z wypłatą wynagrodzenia pośrednikowi

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 31 sierpnia 2020 r. (data wpływu 3 września 2020 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika w związku z wypłatą wynagrodzenia pośrednikowi jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 3 września 2020 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika w związku z wypłatą wynagrodzenia pośrednikowi.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Zleceniodawca, którym jest spółka z o.o. (dalej: Wnioskodawca) poszukuje na rynku chińskim podmiotów gospodarczych (dostawców) oferujących do sprzedaży wyroby medyczne w szczególności: produkty ochrony osobistej, artykuły chirurgiczne, kardiologiczne i inne w zależności od aktualnego Jego oczekiwania. Współpraca może obejmować także wyroby spoza działu medycyny.

Wnioskodawca podjął decyzję o powołaniu swojego przedstawiciela, którego zadaniem będzie poszukiwanie na rynku chińskim producentów i hurtowni oferujących ww. do zastosowania w medycynie, pośredniczenie przy zawieraniu umów z dostawcami oraz koordynację wysyłek i obsługę zakupów, w tym reklamacji, na tym rynku. Ponadto, strony zgodnie oświadczyły, że umowa ta ma charakter cywilnoprawny oraz nie tworzy ona pomiędzy Stronami stosunku pracy. Stwierdzono również, że do umowy tej nie mają zastosowania przepisy Kodeksu cywilnego o umowach agencyjnych.

Zgodnie z zawartą umową, Rezydent CHRL, który jest osobą fizyczną, zobowiązał się do:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00