Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 21.09.2020, sygn. 0114-KDIP4-2.4012.345.2020.1.MMA, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-2.4012.345.2020.1.MMA

Uznanie wynagrodzenia wynikającego z porozumienia na wcześniejsze rozwiązanie umowy za wynagrodzenie za wyświadczoną usługę oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego przez nabywcę tej usługi.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1, art. 14 r ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku wspólnym z dnia 20 lipca 2020 r. (data wpływu 27 lipca 2020 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania wynagrodzenia wynikającego z porozumienia na wcześniejsze rozwiązanie umowy za wynagrodzenie za wyświadczoną usługę oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego przez nabywcę tej usługi jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 27 lipca 2020 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek wspólny o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania wynagrodzenia wynikającego z porozumienia na wcześniejsze rozwiązanie umowy za wynagrodzenie za wyświadczoną usługę oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego przez nabywcę tej usługi.

We wniosku wspólnym złożonym przez:

  • Zainteresowanego będącego stroną postępowania:
    Spółka B Sp. z o.o. ( dalej Kupujący)
  • Zainteresowanego niebędącego stroną postępowania:
    Spółka A sp. z o.o. ( dalej Sprzedający)

Przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe:

Spółka A jest polską spółką kapitałową, zarejestrowaną jako podatnik VAT czynny w Polsce (dalej: Sprzedający). Sprzedający prowadzi działalność gospodarczą związaną z rynkiem nieruchomości podlegającą opodatkowaniu VAT.

Spółka B jest polską spółką kapitałową, zarejestrowaną jako podatnik VAT czynny w Polsce (dalej: Kupujący). Kupujący ma zamiar prowadzenia działalności gospodarczej związanej z rynkiem nieruchomości podlegającej opodatkowaniu VAT (nabycie nieruchomości w celu jej wykorzystywania do podlegającego VAT wynajmu powierzchni komercyjnych).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00