Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 06.10.2020, sygn. 0115-KDIT1.4011.547.2020.2.MN, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.547.2020.2.MN

Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 1 lipca 2020 r. (data wpływu 2 lipca 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej, uzupełnionym w dniu 28 września 2020 r. jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 2 lipca 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową. Został on uzupełniony w dniu 28 września 2020 r.

We wniosku oraz jego uzupełnieniu przedstawiono następujący stan faktyczny.

Prowadzona przez Wnioskodawcę działalność gospodarcza pod nazwą X została zarejestrowana w dniu 27 lutego 2007 r. Od początku była związana z wytwarzaniem oprogramowania na różnych obszarach biznesowych.

W dniu 31 lipca 2018 r. została zawarta umowa inwestycyjna między Y z siedzibą w W. a X zwanym Partnerem, na czas nieokreślony, regulująca zasady współpracy w ramach projektu M.

Przedmiotem umowy było prowadzenie współpracy w ramach projektu M., do komercyjnego wykorzystania efektów prac badawczo-rozwojowych związanych z implementacją metod i algorytmów do analizy tekstu naturalnego (x).

Niniejszy projekt definiuje się jako komercyjne wdrożenie u klientów oprogramowania bazującego na algorytmie pamięci asocjacyjnej (skojarzeniowej) oraz rozwijanie metod analitycznych przy przetwarzaniu asocjacyjnym w procesie analizy języka naturalnego, uczenia maszynowego oraz opracowania założeń dla rozwiązań automatyzujących procesy komunikacji z klientem w kanałach email, chat, social oraz wszelkie prace rozwojowe w tym zakresie. Istotą projektu była automatyzacja procesu komunikacji dla języka polskiego na linii człowiek-komputer, dzięki wykorzystaniu algorytmom uczenia maszynowego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00