Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 31.08.2020, sygn. 0112-KDIL1-2.4012.314.2020.1.PM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-2.4012.314.2020.1.PM

Gminie nie przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 29 czerwca 2020 r. (data wpływu 2 lipca 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z realizacją projektu pn. () jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 2 lipca 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z realizacją projektu pn. ().

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawcą jest Gmina, która podpisała umowę z Województwem () na realizację projektu pn. (). Realizacja projektu rozpoczęła się w 2016 r., zaplanowane zakończenie przewidziano na dzień 31 grudnia 2020 r.

Przedmiotem projektu pn. () jest sześć następujących zadań inwestycyjnych:

()

Głównym celem projektu jest wzmocnienie funkcji społecznych obszaru rewitalizacji poprzez zatrzymanie degradacji części centrum miasta (poprzez przebudowę rynku w centrum ze zmianą jego sposobu użytkowania) oraz nadanie rewitalizowanemu obszarowi nowych funkcji: społecznych (ułatwienie dostępu do edukacji i kultury osobom wykluczonym lub zagrożonych wykluczeniem społecznym, zwiększenie aktywności mieszkańców, wzrost poczucia przywiązania do zamieszkiwanego obszaru, wzrost kompetencji społecznych mieszkańców, poprawę życia mieszkańców poprzez zmniejszenie emisji oraz zastosowanie energooszczędnych technologii, zwiększenie aktywności organizacji pozarządowych) oraz strefę przestrzenną (poprawę funkcjonalności instytucji działających w sferze społecznej świadczących usługi na rzecz mieszkańców, poprawę estetyki przestrzeni miejskiej).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00