Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 20.08.2020, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.413.2020.2.WS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.413.2020.2.WS
Ulga badawczo-rozwojowa.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 10 marca 2020 r. (data wpływu 7 maja 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ulgi badawczo-rozwojowej jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 7 maja 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek uzupełniony pismem z datą wpływu 30 lipca 2020 r. o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ulgi badawczo-rozwojowej.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca jest wspólnikiem (posiada 50% udziałów) w spółce cywilnej ().
Spółka () zajmuje się projektowaniem, produkcją i sprzedażą ().
() projektowane i produkowane przez spółkę są jednymi z najbardziej nowoczesnych, zaawansowanych i nowatorskich konstrukcji tego typu na rynku światowym.
- Stan faktyczny.
Spółka w sposób ciągły przeprowadza prace mające na celu stworzenie nowych rozwiązań i technologii nieznanych dotychczas na rynku oraz mających na celu ulepszenie już istniejących rozwiązań w tej dziedzinie. Dzięki takim pracom na przestrzeni kilku lat spółce udało się uzyskać znaczącą przewagę technologiczną nad bezpośrednią konkurencją z całego świata, zbudować globalną sieć dystrybucji oraz wysoką rozpoznawalność marki w swojej branży.
Poszukiwanie nowych rozwiązań technologicznych wymaga od spółki:
- oddelegowania pracownika do wykonywania prototypów,
- zakup materiałów i surowców do wykonania prototypów,
- wykorzystanie obrabiarek i maszyn będących własnością lub też będących leasingowanymi przez spółkę.
Spółka wykorzystuje maszyny i obrabiarki będące własnością lub też będące leasingowane przez spółkę zarówno do wykonywania produkcji przeznaczonej na sprzedaż, jak i do przeprowadzania prac mających na celu opracowanie nowych rozwiązań, technologii oraz wykonywania prototypów. Spółka w perspektywie kilku lat planuje poszerzenie oferowanego asortymentu.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right