Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 18.08.2020, sygn. 0114-KDIP4-2.4012.245.2020.1.MB, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-2.4012.245.2020.1.MB

Wnioskodawca nie jest obowiązany do naliczenia i zapłaty podatku z tytułu transakcji sprzedaży nieruchomości.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 18 maja 2020 r. (data wpływu 21 maja 2020 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT dostawy Budynku dokonanej wskutek wykonania umowy pożyczki i przewłaszczenia własności nieruchomości na zabezpieczenie oraz wygaśnięcia uprawnienia do zwrotnego przeniesienia prawa użytkowania wieczystego i własności Budynku jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 maja 2020 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT dostawy Budynku dokonanej wskutek wykonania umowy pożyczki i przewłaszczenia własności nieruchomości na zabezpieczenie oraz wygaśnięcia uprawnienia do zwrotnego przeniesienia prawa użytkowania wieczystego i własności Budynku.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością. Wnioskodawca jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. Przeważającym przedmiotem działalności gospodarczej Wnioskodawcy jest doradztwo w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej (). Wnioskodawca prowadzi również działalność w zakresie finansowej działalności usługowej (). Od () roku, prowadzi też komercyjny wynajem powierzchni biurowych.

W ramach prowadzenia finansowej działalności usługowej, Wnioskodawca udzielił pożyczkę () (pożyczkobiorca). Wnioskodawca z pożyczkobiorcą zawarli umowę pożyczki i przewłaszczenia własności nieruchomości na zabezpieczenie. Tytułem zabezpieczenia roszczeń Wnioskodawcy (pożyczkodawcy), () przeniosło na rzecz Wnioskodawcy prawo użytkowania wieczystego nieruchomości wraz z prawem własności znajdującego się na niej budynku usługowo-biurowego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00