Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 05.08.2020, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.287.2020.2.KW, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.287.2020.2.KW
w zakresie uznania Kart Podarunkowych oraz Kart VIP za bony różnego przeznaczenia i ustalenia momentu powstania obowiązku podatkowego, ustalenia podstawy opodatkowania w związku z dostawą towarów przy wykorzystaniu Kart VIP
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 10 marca 2020 r. (data wpływu 29 kwietnia 2020 r.), uzupełnionym pismem z dnia 15 czerwca 2020 r. (data wpływu 18 czerwca 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:
- pytania nr 1 wniosku jest prawidłowe;
- pytań nr 2 i nr 3 wniosku jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 29 kwietnia 2020 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania Kart Podarunkowych oraz Kart VIP za bony różnego przeznaczenia i ustalenia momentu powstania obowiązku podatkowego, ustalenia podstawy opodatkowania w związku z dostawą towarów przy wykorzystaniu Kart VIP. Przedmiotowy wniosek uzupełniono pismem z dnia 15 czerwca 2020 r. poprzez doprecyzowanie opisu sprawy, o uwierzytelniony odpis pełnomocnictwa oraz o brakującą opłatę.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca jest firmą handlową będącą wyłącznym dystrybutorem w Polsce marki , która obecnie jest jedną z najpopularniejszych marek na świecie. Spółka prowadzi działalność gospodarczą polegającą na sprzedaży konsumentom towarów. Głównym przedmiotem świadczenia jest profesjonalna sprzedaż oryginalnego (), które to Towary zostały zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa wprowadzone na rynek polski.
Towary sprzedawane są konsumentom zarówno w sprzedaży bezpośredniej (sieć firmowych sklepów stacjonarnych), jak również za pośrednictwem sklepu internetowego, gdzie nabyty przez konsumenta towar wysyłany jest na odległość. Ewidencja obrotu i kwot podatku należnego z tytułu sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej prowadzona jest przy zastosowaniu przez Spółkę kas rejestrujących. Wszystkie transakcje tego typu są dokumentowane za pomocą paragonów fiskalnych. Co do zasady, Spółka nie wystawia faktur nabywcom indywidualnym, chyba że takiego dokumentu zażąda klient.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right