Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 31.07.2020, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.420.2020.3.MW, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.420.2020.3.MW
Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 5 maja 2020 r. (data wpływu 12 maja 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (IP Box) jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 12 maja 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek uzupełniony pismem z dnia 25 czerwca 2020 r. (data wpływu 30 czerwca 2020 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (IP Box).
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, której przedmiotem jest między innymi działalność związana z wytwarzaniem oprogramowania.
Wnioskodawca rozlicza się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów.
Wnioskodawca na podstawie zawartej umowy o współpracę ze spółką mającą siedzibę w Polsce świadczy usługi programistyczne na rzecz klienta w (). W ramach umowy Wnioskodawca przenosi na Spółkę całość autorskich praw majątkowych do programu komputerowego, za co otrzymuje wynagrodzenie.
Działalność Wnioskodawcy polega na programowaniu platformy, której zadaniem będzie umożliwianie wypożyczania przedmiotów między ludźmi lub/i firmami tzw. social sharing, tak aby można było w swoisty sposób współdzielić pewne dobra, które używane są w sposób nieciągły. Program wykonywany jest w architekturze rozproszonej z wykorzystaniem tak zwanych mikroserwisów uruchamianych w izolowanych kontenerach co gwarantuje wysoką skalowalność oraz nie pogarszającą się wydajność w przypadku skoków obciążenia systemu.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right