Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 30.07.2020, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.352.2020.2.MC, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.352.2020.2.MC
prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem w drodze aportu składników materialnych i niematerialnych związanych z inwestycją w i inwestycją w oraz prawa do zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym w danym okresie rozliczeniowym
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 25 maja 2020 r. (data wpływu 25 maja 2020 r.), uzupełnionym pismem z dnia 16 lipca 2020 r. (data wpływu 20 lipca 2020 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem w drodze aportu składników materialnych i niematerialnych związanych z inwestycją w i inwestycją w oraz prawa do zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym w danym okresie rozliczeniowym - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 25 maja 2020 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem w drodze aportu składników materialnych i niematerialnych związanych z inwestycją w i inwestycją w oraz prawa do zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym w danym okresie rozliczeniowym.
Przedmiotowy wniosek został uzupełniony pismem z dnia 16 lipca 2020 r. poprzez doprecyzowanie opisu sprawy oraz o kwestie związane z reprezentacją, w tym wskazanie kompletnego adresu pełnomocnika do doręczeń.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe (z uwzględnieniem pisma stanowiącego uzupełnienie wniosku).
Spółka X prowadzi działalność gospodarczą polegającą na działalności deweloperskiej koncentrując się na budownictwie komercyjnym (budowa centrów handlowych). Działalność deweloperską Spółka X prowadzi samodzielnie lub poprzez powołane w tym celu spółki celowe. Powołanie spółek celowych do realizacji konkretnych przedsięwzięć deweloperskich jest podyktowane m.in. wymogami banków kredytujących poszczególne realizacje. Aktualnie Spółka X jest w trakcie realizacji kilku projektów inwestycyjnych, z których każdy jest finansowany zewnętrznym kredytem. W związku z zapisami umowy kredytowej dotyczącej dwóch inwestycji (tj. inwestycji w i inwestycji w ), Spółka X została zobowiązana do utworzenia spółki celowej Y (Spółka Y, Wnioskodawca) i wniesienia do niej wkładu niepieniężnego w postaci zespołów składników materialnych i niematerialnych związanych z inwestycją w i inwestycją w .
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right