Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 21.07.2020, sygn. 0115-KDIT1.4011.246.2020.3.AW, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.246.2020.3.AW
Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej IP BOX preferencyjną stawką podatkową.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 20 lutego 2020 r. (data wpływu) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie tzw. ulgi IP Box, uzupełnionym pismem z dnia 5 lipca 2020 r jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 20 lutego 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Został on następnie uzupełniony w odpowiedzi na wezwanie organu pismem z dnia 5 lipca 2020 r.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca, z dniem 1 sierpnia 2019 r. wznowił działalność gospodarczą zarejestrowaną w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, której przedmiotem jest między innymi działalność związana z wytwarzaniem oprogramowania. Wnioskodawca posiada na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy w rozumieniu art. 3 ust. 1 oraz ust. 1a ustawy z dnia 26 lipca 1991. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2019, poz. 1387 ze zm.). Wnioskodawca rozlicza się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów.
Od 1 sierpnia 2019 r. na podstawie zawartej umowy o świadczeniu usług ze Spółką I. z siedzibą w. W. świadczy usługi programistyczne. W ramach umowy wnioskodawca przenosi na Spółkę całość autorskich praw majątkowych do programu komputerowego, za co otrzymuje wynagrodzenie. Działalność Wnioskodawcy polega na programowaniu - tworzeniu aplikacji dla zleceniodawcy. Wnioskodawca nie nabywa wyników prac badawczo-rozwojowych prowadzonych przez inne podmioty ani praw autorskich innych podmiotów. Wnioskodawca tworzy i rozwija autorskie oprogramowanie stanowiące utwór podlegający ochronie na podstawie art. 74 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Aplikacja tworzona przez Wnioskodawcę to aplikacja wspomagająca zarządzanie zasobami ludzkimi. W ramach jednej aplikacji powstają dwie platformy, pierwsza dedykowana pracownikom, druga przeznaczona dla kadrowych. Pierwsza platforma to nowoczesny system, który pozwala pracownikowi za pomocą dedykowanej aplikacji na telefonie lub za pomocą komputera na szybkie i łatwe dotarcie do informacji związanych z zatrudnieniem. Dzięki oprogramowaniu użytkownik może sprawdzić swój grafik pracy, historię wynagrodzeń, zaplanować urlop czy zarządzać benefitami, które oferuje mu jego firma. Druga aplikacja pozwala zautomatyzować proces komunikacji firmy z pracownikiem za pomocą wiadomości i ankiet. Dzięki stworzonym narzędziom pracownik kadrowy w łatwy i przejrzysty sposób może tworzyć lub wykorzystywać gotowe szablony ankiet oraz zaplanować ich wysyłkę do wybranej grupy pracowników. Aplikacja umożliwia tworzenie oraz przydzielanie benefitów do stworzonej przez pracownika kadrowego grupy zainteresowanych.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right