Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 17.07.2020, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.428.2020.2.MM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.428.2020.2.MM

Dochody z kwalifikowanych praw własności intelektualnej (IP BOX).

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 12 maja 2020 r. (data wpływu 12 maja 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box) jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12 maja 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek uzupełniony pismem z 14 lipca 2020 r. (data wpływu 14 lipca 2020 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, która specjalizuje się w świadczeniu usług programistycznych. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawca współpracuje ze spółką z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w (), a spółka zleca Wnioskodawcy rozwój swojego oprogramowania.

W ramach tej współpracy do zadań Wnioskodawcy należą w szczególności:

  1. implementacja innowacyjnych algorytmów i programów z obszaru transportu miejskiego;
  2. programowanie nowych oraz ulepszanie istniejących funkcjonalności w ramach realizowanych projektów z obszaru zarządzania transportem miejskim;
  3. testowanie istniejących i nowych rozwiązań programowych;
  4. tworzenie innowacyjnych narzędzi do procesowania dokumentów w postaci nieustrukturyzowanej i klasyfikacji treści w nich zawartych.

Wynikiem pracy Wnioskodawcy jest kod źródłowy programu komputerowego. Zgodnie z umową zawartą pomiędzy Wnioskodawcą a sp. z o.o. z siedzibą w () wszelkie prawa do własności intelektualnej, jaką wytworzy Wnioskodawca w ramach tej umowy, są przekazywane do sp. z o.o., za co sp. z o.o. przekazuje wynagrodzenie uzależnione od czasu, jaki Wnioskodawca poświęcił na pracę nad tym kodem.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00