Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 09.07.2020, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.316.2020.1.JSU, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.316.2020.1.JSU

brak możliwości odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900 z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 5 czerwca 2020 r. (data wpływu 15 czerwca 2020 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu pn.: - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 15 czerwca 2020 r. do Organu wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu pn.: w ramach.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Ochotnicza Straż Pożarna nie jest zarejestrowanym i czynnym podatnikiem od towarów i usług, posiada własny numer NIP i REGON. Ochotnicza Straż Pożarna w 2019 roku złożyła wniosek o dofinansowanie projektu pn.: i uzyskała dofinansowanie w wysokości 94,91% kosztów kwalifikowanych. W związku z realizacją zadania jest zobowiązana do oświadczenia czy ma lub nie ma prawa do odliczenia podatku od towarów i usług. Projekt polega na doposażeniu orkiestry dętej funkcjonującej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Ż. ma na celu zaspokoić potrzeby kulturalno-rozrywkowe społeczności Gminy Ż. oraz zachować dziedzictwo lokalne (muzykowanie). W skład instrumentów oraz elementów wyposażenia wchodzą: flet poprzeczny x 2 szt., klarnet x 3 szt., puzon x 2 szt., waltornia x 2 szt., sztabki, zestaw nagłośnieniowy, okablowanie wraz z mikrofonem, keyboardy, bęben wraz z nosidłami, pulpity do instrumentów x 5 szt. W ramach zadania nie będzie uzyskiwany dochód, nie będą również czerpane inne korzyści finansowe np. z pobieranych opłat za udział w występach orkiestry. Sprzęt i elementy wyposażenia będą udostępnione członkom orkiestry za darmo. Opiekę nad udostępnianiem będzie sprawował kapelmistrz orkiestry. Kapelmistrz zobowiązał się do przechowania wszystkich wyżej wymienionych instrumentów pod adresem w Ż. Zadanie dofinansowane jest z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, który wymaga przedłożenia indywidualnej interpretacji w zakresie prawa podatkowego o kwalifikowalności podatku VAT. W związku z powyższym niezbędne jest wydanie interpretacji indywidualnej czy Ochotniczej Straży Pożarnej przysługuje prawo do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego lub ubieganie się o zwrot VAT. Bezpośrednim Beneficjentem projektu jest Ochotnicza Straż Pożarna w Ż. Na fakturach dokumentujących zakup towarów i usług związanych z realizacją projektu Ochotnicza Straż Pożarna widnieje jako nabywca. Realizowana inwestycja jest zadaniem służącym dobru wspólnemu wszystkich mieszkańców Gminy Ż. jak i Powiatu M. Z zakupionego sprzętu bezpłatnie będą korzystali członkowie orkiestry w czasie prób i koncertów, a mieszkańcy przychodząc na ich występy i koncerty nie będą ponosili żadnych kosztów. Ochotnicza Straż Pożarna nie zamierza pobierać żadnych opłat w związku z doposażeniem orkiestry dętej. Ochotnicza Straż Pożarna nie ma możliwości obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego i ubiegania się o zwrot podatku VAT, gdyż instrumenty nie będą wykorzystywane do wykonywania czynności opodatkowanych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00