Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 09.07.2020, sygn. 0115-KDIT1.4011.337.2020.2.KK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.337.2020.2.KK
Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej IP BOX preferencyjną stawką podatkową.
Na podstawie art. 13 § 2a oraz art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 24 marca 2020 r. (data wpływu 27 marca 2020 r.), uzupełnionym w dniu 22 czerwca 2020 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 27 marca 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek, uzupełniony w dniu 22 czerwca 2020 r., o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.
We wniosku oraz jego uzupełnieniu przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca (dalej również: Podatnik) prowadzący pozarolniczą jednoosobową działalność gospodarczą od 2017 r., obecnie w sposób ciągły świadczy usługi informatyczne (programistyczne i kryptograficzne) m.in. na rzecz spółki z o.o. zarejestrowanej w Polsce (dalej: Usługobiorca). Wnioskodawca posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy w świetle art. 3 ust. 1 w zw. z ust. 1a ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej: Ustawa o PIT). Od 2017 r. korzysta on z liniowej metody rozliczania podatku dochodowego od dochodów z pozarolniczej działalności gospodarczej, według stawki 19%.
Podstawę świadczenia wspomnianych powyżej usług stanowi umowa prawa cywilnego. Przedmiotowe usługi związane są z przedsięwzięciem własnym realizowanym przez Usługobiorcę, które następnie będzie przez niego wykorzystywane komercyjnie (dalej: Przedsięwzięcie). Przedsięwzięcie dotyczy stworzenia nowej, autorskiej koncepcji realizacji technologii rozproszonego rejestru (z ang. blockchain) oraz oprogramowania, które następnie będzie przez Usługobiorcę komercyjnie wykorzystywane w ramach świadczenia m.in. usług finansowych z wykorzystaniem narzędzi IT. W ramach Przedsięwzięcia Wnioskodawca świadczy usługi informatyczne (z zakresu kryptografii i programowania), polegające m.in. na tworzeniu, testowaniu i implementowaniu innowacyjnego oprogramowania komputerowego (także w postaci schematów/protokołów kryptograficznych) oraz tworzeniu dokumentacji na potrzeby poszczególnych działań.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right