Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 01.07.2020, sygn. 0113-KDIPT2-2.4011.408.2020.1.MK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-2.4011.408.2020.1.MK

Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową IP BOX.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 30 marca 2020 r. (data wpływu 3 kwietnia 2020 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 3 kwietnia 2020 r. wpłynął do Organu podatkowego ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca zamierza w 2020 r. rozpocząć prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej, której przedmiotem będzie działalność związana z oprogramowaniem.

Wnioskodawca będzie posiadał na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy w świetle art. 3 ust. 1 oraz ust. 1a ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych. Wnioskodawca będzie się rozliczał na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów z zastosowaniem podatku liniowego.

Wnioskodawca po założeniu działalności gospodarczej podpisze umowę z (dalej jako: Spółka). Wnioskodawca zna już zapisy umowy, którą podpisze, zna również zakres współpracy ze Spółką oraz projekty, nad którymi będzie pracował w 2020 r.

Wnioskodawca będzie świadczył na rzecz Spółki usługi informatyczne, w szczególności zaś usługi związane z tworzeniem oprogramowania. Wnioskodawca będzie tworzył system, którego założeniem będzie wspomaganie i w części automatyzowanie pracy. Według wiedzy Wnioskodawcy nie ma jeszcze na świecie takiego systemu, więc tworzone przez Wnioskodawcę oprogramowanie i rozwiązania będą unikalne i w pełni innowacyjne. System ten będzie wykorzystywał uczenie maszynowe, czyli połączenie wiedzy z informatyki, statystyki i matematyki, którą to wiedzę Wnioskodawca będzie musiał stale zdobywać, a następnie łączyć w celu świadczenia usług na rzecz Spółki, które będą polegały również na tworzeniu algorytmów uczenia maszynowego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00