Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 19.06.2020, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.224.2020.2.MAP, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.224.2020.2.MAP

możliwość skorzystania z preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 20 lutego 2020 r. (data wpływu 24 lutego 2020 r.), uzupełnionym pismem z dnia 26 maja 2020 r. (data wpływu 28 maja 2020 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 24 lutego 2020 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych.

Wniosek ten nie spełniał wymogów, o których mowa w art. 14b § 3 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.), w związku z czym pismem z dnia 29 kwietnia 2020 r., Nr 0113-KDIPT2-1.4011.224.2020.1.MAP, na podstawie art. 13 § 2a, art. 169 § 1 w związku z art. 14h powołanej ustawy, wezwano Wnioskodawcę do uzupełnienia wniosku w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania, pod rygorem pozostawienia wniosku bez rozpatrzenia.

Wezwanie do uzupełnienia ww. wniosku wysłano za pośrednictwem . w dniu 29 kwietnia 2020 r. (data doręczenia 5 maja 2020 r.). Wnioskodawca uzupełnił powyższy wniosek pismem z dnia 26 maja 2020 r. (data wpływu 28 maja 2020 r.), nadanym za pośrednictwem operatora pocztowego w dniu 26 maja 2020 r.

We wniosku oraz jego uzupełnieniu przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca jest programistą i prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą. Zgodnie z wpisem w CEIDG przeważającą działalnością gospodarczą Wnioskodawcy jest działalność związana z oprogramowaniem (62.01.Z PKD). Wnioskodawca tworzy programy komputerowe na rzecz podmiotów zlecających świadczenie usług (dalej łącznie: Zleceniodawca). Generalnie, całość prac prowadzonych przez Wnioskodawcę związana jest z tworzeniem oprogramowania. W ramach prac dla Zleceniodawcy tworzony był m.in. system do zarządzania uprawnieniami oraz użytkownikami. System zastępował stare rozwiązanie Zleceniodawcy i został stworzony całkowicie od podstaw. Wnioskodawca tworzył kod w oparciu o przedstawiony przez klienta model biznesowy. System umożliwia obsługę wniosków nadających lub odbierających uprawnienia w systemach wykorzystywanych przez Zleceniodawcę oraz zautomatyzowaną realizację nadawania/odbierania uprawnień. W ramach prac dla Zleceniodawcy tworzony jest obecnie system do obliczeń składek reasekuracyjnych. System zastępuje stare rozwiązanie Zleceniodawcy oparte na procedurach bazodanowych i jest tworzony w nowej architekturze, w oparciu o przetwarzanie wielowątkowe, przy wykorzystaniu wielu serwerów. Wnioskodawca jest odpowiedzialny za stworzenie algorytmów wyliczających dekrety dla poszczególnych polis ubezpieczeniowych oraz szkód, a także obliczanie na podstawie tych dekretów udziału reasekuratorów w płatnościach polis. W wyniku opracowanego rozwiązania Zleceniodawca zyskuje wielokrotne zmniejszenie czasu przetwarzania procesu zamknięcia miesiąca w obszarze reasekuracji. Co do zasady działania prowadzone przez Wnioskodawcę zmierzają do stworzenia oprogramowania według koncepcji zgłoszonej przez Zleceniodawcę. Zadaniem Wnioskodawcy jest twórcze opracowanie oprogramowania, które spełniać będzie wymagania Zleceniodawcy oraz sukcesywny rozwój tego oprogramowania (ulepszanie/modyfikacje/itp.). Tworząc oprogramowanie Wnioskodawca bazuje na wiedzy i doświadczeniu zdobytym w ciągu kilku lat funkcjonowania w branży IT. Prace są prowadzone przez Wnioskodawcę w sposób systematyczny i uporządkowany, zgodnie z przyjętymi założeniami. Efektem prac Wnioskodawcy jest stworzone oprogramowanie, zarówno odrębne aplikacje, jak i dodatkowe funkcjonalności w już istniejących programach.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00