Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 23.06.2020, sygn. 0115-KDIT2.4011.376.2020.1.HD, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2.4011.376.2020.1.HD
Opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową IP BOX.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 7 kwietnia 2020 r. (data wpływu), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 7 kwietnia 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Od 1 grudnia 2009 r. Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, w rozumieniu art. 5a pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, zarejestrowaną w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.
Przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest między innymi działalność związana z tworzeniem i rozwojem oprogramowania (PKD 62.01.Z.).
Wnioskodawca posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy zgodnie z art. 3 ust. 1 oraz ust. 1a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i rozlicza się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów.
W ramach prowadzonej działalności gospodarczej, na podstawie zawartej w 2018 r. z E. Sp. z o.o. stałej umowy o współpracę, Wnioskodawca wykonuje prace programistyczne obejmujące tworzenie, rozwijanie (tworzenie nowych funkcjonalności w istniejącym oprogramowaniu, poprawa wydajności aplikacji) oraz regularne ulepszanie (upraszczanie i unowocześnianie interfejsu użytkownika, poprawa bezpieczeństwa przez tworzenie testów jednostkowych i integracyjnych) oprogramowania służącego do sprzedaży przez Internet i uzyskuje dochód ze sprzedaży kwalifikowanego prawa własności intelektualnej.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right