Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 18.06.2020, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.332.2020.1.MW, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.332.2020.1.MW

brak prawa do odzyskania podatku od towarów i usług w związku z realizacją projektu

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 30 kwietnia 2020 r. (data wpływu), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odzyskania podatku od towarów i usług w związku z realizacją projektu pn. - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 30 kwietnia 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odzyskania podatku od towarów i usług w związku z realizacją projektu pn. .

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Centrum Zdrowia Szpital Powiatowy w Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej jest czynnym podatnikiem podatku VAT. 98% działalności Szpitala jest związana ze sprzedażą zwolnioną od podatku od towarów i usług. W latach 2014-2015 Szpital realizował projekt pn. w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Celem projektu było dalsze unowocześnianie swoich usług poprzez zastosowanie najnowszych technologii takich jak: uruchomienie punktów dostępowych do internetu dla pacjentów w szpitalu oraz przychodniach zdrowia; uruchomienie nowych usług medycznych za pomocą aplikacji internetowych obsługujących e-szpital oraz e-przychodnie; integracje usług medycznych z innymi placówkami a także uruchomienie elektronicznego obiegu dokumentów. Realizacja projektu nie generowała przychodów innych niż z tytułu świadczenia usług medycznych. Wykonany projekt wykorzystany był jedynie na potrzeby prowadzonej działalności medycznej, zwolnionej od podatku od towarów i usług. We wniosku o dofinansowanie realizacji projektu szpital ujął podatek od towarów i usług jako wydatek kwalifikowalny, ze względu na brak możliwości jego odzyskania.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00