Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 16.06.2020, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.366.2020.2.KP, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.366.2020.2.KP

Opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych działalności Dropshipping

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 13 kwietnia 2020 r. (data wpływu 13 kwietnia 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych działalności Dropshipping jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 13 kwietnia 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek uzupełniony pismem z 6 czerwca 2020 r. (data wpływu 9 czerwca 2020 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych działalności Dropshipping.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Od września 2019 r. Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą. Jako formę opodatkowania Wnioskodawca wybrał ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Wnioskodawca jest zwolniony z Vat. Działalność gospodarcza Wnioskodawcy polega na sprzedaży internetowej wcześniej zakupionych towarów. Wnioskodawca sprzedaje je na allegro i własnym sklepie internetowym. Wnioskodawca chciał rozszerzyć działalność o model sprzedaży Dropshipping, ale jako sprzedaż we własny imieniu i na własny rachunek. Będzie to polegało na tym, że klient kupi od Wnioskodawcy przedmiot. Wpłaci pieniądze za ten przedmiot. Wówczas Wnioskodawca zakupi ten przedmiot w hurtowni. Wnioskodawca zrobi przelew na odpowiednią kwotę za ten przedmiot dla hurtowni. Wnioskodawca poda hurtowni adres klienta, który zakupił ten przedmiot, a ona mu go wyśle. Czyli Wnioskodawca będzie normalnie kupował przedmioty na sprzedaż od hurtowni, ale dostawa z hurtowni będzie bezpośrednio do klienta, a nie do Wnioskodawcy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00