Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 15.05.2020, sygn. 0115-KDIT3.4011.42.2020.3.AD, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.42.2020.3.AD

Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 8 stycznia 2020 r. (data wpływu 13 stycznia 2020 r.), uzupełnionym w dniu 3 maja 2020 r. oraz w dniu 12 maja 2020 r. o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości skorzystania z preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 13 stycznia 2020 r. wpłynął do tutejszego organu wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości skorzystania z preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej. Wniosek uzupełniony został pismami w dniu 3 maja 2020 r. oraz w dniu 12 maja 2020 r.

We wniosku oraz w jego uzupełnieniach przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jest rezydentem polskim i prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą rozliczając się za pomocą podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Dochody swoje opodatkuje podatkiem liniowym.

Działa w branży informatycznej i głównym przedmiotem Jego działalności jest tworzenie i rozwój nowoczesnego oprogramowania oraz jego elementów składowych, które następnie sprzedawane są Kontrahentowi. W ramach prowadzonej działalności Wnioskodawca tworzy i rozwija oprogramowania dla swojego Kontrahenta (dalej: Oprogramowanie). Oprogramowanie, które tworzy Wnioskodawca wykorzystywane jest w zarządzaniu w biznesie.

Oprogramowanie to pozwala na usprawnienie oraz optymalizację procesów marketingowych i sprzedażowych, jak również umożliwia stosowanie metody zwanej Account Based Marketing (w skrócie ABM, czasem zwany także Key Account Marketing). Jest to metoda pozwalająca na zwiększenie skuteczności komunikacji marketingowej, która polega na przystosowaniu komunikatu do konkretnej specyfiki oraz sytuacji danej firmy (account) i zawężeniu grupy docelowej odbiorców komunikatu do jej pracowników. Oprogramowanie dodatkowo pozwala na zbieranie i analizowanie informacji o firmach za pomocą m.in. innowacyjnego sposobu zbierania danych z formularzy na stronach internetowych pozwalającego na łączenie źródła ruchu z danymi o firmach, jak i scalania danych o firmach z różnych źródeł (własnego oraz gotowych baz danych). Na podstawie zebranych danych użytkownicy Oprogramowania mogą działać proaktywnie i kontaktować się z osobami decyzyjnymi w przedsiębiorstwach, które odwiedziły stronę internetową i były zainteresowane wybranymi produktami.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00