Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 27.04.2020, sygn. 0114-KDIP4-1.4012.80.2020.2.AM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-1.4012.80.2020.2.AM
w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku VAT należnego o podatek naliczony dotyczący nabyć towarów i usług służących do wytworzenia przez Wnioskodawcę pakietów promocyjnych dla klientów oraz uznania promocyjnej ceny sprzedaży wyposażenia nieruchomości za podstawę opodatkowania podatkiem VAT
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900 z późn. zm.), w zw. z art. 15zzs ust. 7 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2020 r. poz. 374 z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 26 lutego 2020 r. (data wpływu 28 lutego 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku VAT należnego o podatek naliczony dotyczący nabyć towarów i usług służących do wytworzenia przez Wnioskodawcę pakietów promocyjnych dla klientów oraz uznania promocyjnej ceny sprzedaży wyposażenia nieruchomości za podstawę opodatkowania podatkiem VAT - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 28 lutego 2020 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku VAT należnego o podatek naliczony dotyczący nabyć towarów i usług służących do wytworzenia przez Wnioskodawcę pakietów promocyjnych dla klientów oraz uznania promocyjnej ceny sprzedaży wyposażenia nieruchomości za podstawę opodatkowania podatkiem VAT.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Spółka Jawna (Wnioskodawca), której wspólnikami są: Ł.K., P.W. oraz Ł.W., prowadzi działalność gospodarczą na podstawie wpisu do Krajowego Rejestru Spółek pod nr (). Głównym przedmiotem podejmowanego przez firmę przedsięwzięcia jest kupno i sprzedaż nieruchomości na własny rachunek. Nabywane nieruchomości pochodzą zarówno z rynku wtórnego, zakupowane od osób fizycznych, jak i z rynku pierwotnego, bezpośrednio od dewelopera. Są to przede wszystkim lokale mieszkalne, niemniej jednak zdarzają się również domki jednorodzinne, wszystkie objęte społecznym programem budownictwa mieszkaniowego. Wymienione rodzaje nieruchomości są przez Spółkę remontowane za pośrednictwem podwykonawców. Czynności wykończeniowo remontowe obejmują przede wszystkim: wypełnienie ubytków w ścianach, malowanie pomieszczeń, ułożenie podłóg, armatury i tzw. białego montażu, zamontowanie drzwi wewnętrznych, wymianę instalacji elektrycznej i hydraulicznej, układanie glazury i terakoty. Tak przygotowane mieszkania są następnie sprzedawane przede wszystkim osobom fizycznym, w jednostkowych przypadkach firmom.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right