Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 24.04.2020, sygn. 0111-KDIB2-1.4011.6.2020.2.BJ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4011.6.2020.2.BJ

w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 900 ze zm.) oraz art. 15zzs ust. 7 ustawy z dnia 2 marca 2020r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2020r. poz. 374 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 28 stycznia 2020 r. (który wpłynął w tym samym dniu za pośrednictwem e-PUAP), uzupełnionym 17 kwietnia 2020 r., o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28 stycznia 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej.

Wniosek powyższy nie spełniał wymogów formalnych, dlatego też pismem z 9 kwietnia 2020 r. Znak: 0111-KDIB2-1.4011.6.2020.1.BJ wezwano do jego uzupełnienia, co też nastąpiło 17 kwietnia 2020 r.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca jest osobą fizyczną prowadzącą jednoosobową, pozarolniczą działalność gospodarczą, w ramach której świadczy profesjonalne usługi programistyczne (dalej jako usługi) na rzecz polskiej spółki (dalej jako usługobiorca). Na podstawie zawartej umowy outsourcingu, Wnioskodawca bierze udział w realizacji innowacyjnego projektu badawczo-rozwojowego, którego celem jest wytworzenie (tj. zaprojektowanie, implementowanie oraz modyfikacja) uzgodnionych części oprogramowania, która po połączeniu z pozostałymi, tworzy docelowy i finalny program komputerowy, o którym mowa w art. 74 ust. 1 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1231 z późn. zm.) (dalej jako Pr. Aut). W 2019 roku, w ramach prowadzonych prac rozwojowych, Wnioskodawca świadczył nieprzerwanie na rzecz usługobiorcy usługi, obejmujące swym zakresem prace nad realizacją projektu systemu klasy ERP, których przedmiotem było tworzenie od podstaw modułów: sprzedażowego, logistycznego oraz zarządzającego produkcją. Z uwagi na specyfikę biznesu klienta końcowego, a także ze względu na dużą ilość użytkowników korzystających z jego usług, praca Wnioskodawcy skupiała się w dużej mierze na zapewnieniu dużej wydajności, a także skalowalności systemu poprzez odpowiednie dobranie architektury oprogramowania oraz prawidłową implementację, często niebanalnych przypadków. Jednocześnie, w ramach obsługi klienta końcowego, świadczenie usług przez Wnioskodawcę obejmowało również optymalizację starego systemu (optymalizacja zapytań SQL) w ramach której Wnioskodawca dokonywał analizy wielkich rozmiarów bazy danych oraz wprowadzał późniejsze usprawnienia, co wymagało znajomości oraz zastosowania nietypowych i innowacyjnych rozwiązań. Wnioskodawca posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy, o którym mowa w art. 3 ust. 1 w zw. z ust. 1a ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1387 z późn. zm.) (dalej jako ustawa o PIT).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00