Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 03.04.2020, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.197.2020.1.WL, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.197.2020.1.WL

brak prawa do zwrotu podatku VAT w związku z realizacją projektu

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 3 grudnia 2019 r. (data wpływu 6 marca 2020 r.) uzupełnionym pismem z dnia 4 marca 2020 r. (data wpływu 6 marca 2020 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do zwrotu podatku VAT w związku z realizacją projektu pn.: ... - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 6 marca 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do zwrotu podatku VAT w związku z realizacją projektu pn.: ....

Przedmiotowy wniosek uzupełniono pismem z dnia 4 marca 2020 r. (data wpływu 6 marca 2020 r.) o doprecyzowanie opisu sprawy, postawienie pytania oraz przedstawienie własnego stanowiska w sprawie oceny prawnej przedstawionego zdarzenia przyszłego.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

W związku z ubieganiem się A SC z siedzibą przy ulicy w o dofinansowanie projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa ... na lata 2014-2020 w ramach poddziałania 2.1.2. Wsparcie TIK w przedsiębiorstwach RPO 2014 - 2020 Wnioskodawca prosi o udzielenie pisemnej interpretacji indywidualnej, dotyczącej przepisów prawa podatkowego podatku od towarów i usług w zakresie prawa do zwrotu podatku VAT od wydatków poniesionych na zakup sprzętu, wartości niematerialnych i prawnych oraz usług związanych z projektem:,, ... zgodnie z wnioskiem nr ... w ramach którego zostanie zakupiony sprzęt IT () pozostały sprzęt i systemy, centrala telefoniczna, czytniki kart dostępu, system RCP, moduł CRM, usługa integracji modułu CRM, system magazynowy, moduły komunikacyjne, otwarty API, EDI, e-rejestracja, e-recepta, moduł NFZ - kolce, moduł automatycznej wymiany danych z NFZ, systemy kontroli i analizy: system kontroli środowiska serwerowni, kontroli infrastruktury IT, oprogramowanie SCADA, moduły systemowe: moduł analizy BI, moduł integrujący system kolejkowy do gabinetów lekarskich i zabiegowych wraz z programem SPECJALISTYKA I PORADY, moduł umożliwiający logowanie do systemu SPECJALISTYKA i systemu PORADY, moduł DICOM, moduł SKIEROWANIA WEWNĘTRZNE, usług: usługi doradczej oraz modernizacji i aktualizacji strony www). Wymienione środki trwałe używane będą wyłącznie do prowadzenia działalności gospodarczej tak samo jak zrealizowane w ramach projektu usługi. Będą one stanowiły koszty działalności gospodarczej. Służyć będą do świadczenia usług przedmiotowo zwolnionych z podatku od towarów i usług (usługi w zakresie ochrony zdrowia sklasyfikowano w dziale 85 PKWiU). Usługi te świadczone będą na podstawie kontraktu z NFZ. Wydatki poniesione na realizację projektu udokumentowane zostaną fakturami VAT. Zakupiony sprzęt i WNiP pozostaną własnością spółki przez okres co najmniej 5 lat co wynika z obowiązków dot. tzw. okresu trwałości projektu realizowanego w ramach RPO 2014 2020.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00