Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 03.04.2020, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.134.2020.1.RG, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.134.2020.1.RG

zastosowanie zwolnienia od podatku dla świadczonych usług dietetycznych

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 14 lutego 2020 r. (data wpływu 19 lutego 2020 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku dla świadczonych usług dietetycznych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19 lutego 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku dla świadczonych usług dietetycznych.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawczyni prosi o informację, czy jej usługi korzystają ze zwolnienia VAT.

Wnioskodawczyni od 1 stycznia 2020 r. prowadzi działalność w ramach PKD 86.90.E i jej pacjentami są osoby z różnymi chorobami, które są wynikiem nieprawidłowego żywienia.

Wnioskodawczyni ukończyła studia wyższe na kierunku dietetyki i uzyskała tytuł licencjat w zawodzie dietetyk, czyli posiada niezbędne, fachowe kwalifikacje do udzielania świadczeń w tym zakresie. Usługi które świadczy Wnioskodawczyni w gabinecie służą profilaktyce, zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia.

Praca Wnioskodawczyni polega na udzielaniu konsultacji oraz układaniu indywidualnych diet dla osób zgłaszających się z konkretnymi problemami zdrowotnymi oraz osób zdrowych, które chcą poprawić sposób żywienia w celu uniknięcia rozwoju chorób dietozależnych.

W związku z powyższym opisem zadano następujące pytanie.

Czy usługi dietetyczne świadczone przez Wnioskodawczynię korzystają ze zwolnienia z VAT?

Zdaniem Wnioskodawczyni, świadczone przez nią usługi są zwolnione z podatku od towarów i usług zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 19c ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, ponieważ są to usługi w zakresie opieki medycznej, służące profilaktyce, zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia wykonywanymi w ramach kwalifikacji dietetyka czy inny zawód medyczny, o którym mowa w art. 2 ust. 1 pkt 2 ustawy o działalności leczniczej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00