Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 10.04.2020, sygn. 0115-KDIT2.4011.16.2020.2.ŁS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2.4011.16.2020.2.ŁS

Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 8 stycznia 2020 r. (data wpływu), uzupełnionym w dniu 8 marca 2020 r. (data wpływu), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 8 stycznia 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek, uzupełniony w dniu 8 marca 2020 r., o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.

We wniosku i jego uzupełnieniu przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Od 8 maja 2012 r. Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej związaną m. in. z doradztwem w zakresie informatyki (PKWiU 62.02.Z) oraz oprogramowaniem (PKWiU 62.01.Z). Wnioskodawca na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej posiada nieograniczony obowiązek podatkowy w świetle art. 3 ust. 1 oraz ust. la ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych i rozlicza się na zasadach ogólnych na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów, którą prowadzi samodzielnie przy użyciu portalu ... Dnia 8 września 2016 r. Wnioskodawca podpisał umowę o współpracy z firmą G., będącą polskim oddziałem niemieckiej firmy G. Firma G. (poprzednio funkcjonująca pod nazwą S.) jest jednym z największych producentów rozwiązań telekomunikacyjnych oraz europejskim liderem telekomunikacji cyfrowej. Zajmuje się głównie produkcją telefonów bezprzewodowych ., telefonów .., smartfonów oraz rozwiązań . Jej polski oddział G.. to centrum ., w którym powstaje oprogramowanie na wszystkie produkty marki. W ramach umowy o współpracy z firmą G.. Wnioskodawca wykonuje usługi tworzenia, ulepszenia i rozwoju oprogramowania dla istniejących i nowych urządzeń produkowanych przez firmę G. Przysługujące Wnioskodawcy prawa autorskie do utworzonego oprogramowania, które podlegają ochronie prawnej zgodnie z art. 74 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, zgodnie z obowiązującą Wnioskodawcę umową przekazuje On odpłatnie na rzecz firmy G. Nie nabył na własność kwalifikowanego IP ani licencji wyłącznej do tego IP od właściciela zlecającego Mu jego ulepszenie/rozwinięcie. Wnioskodawca nie nabył również wyników prac badawczo-rozwojowych prowadzonych przez inne podmioty, ani praw autorskich innych podmiotów. Firma G. posiada na swoich serwerach repozytoria zawierające bazę oprogramowania pozwalającą na wygenerowanie oprogramowania do konkretnych modeli telefonów. Praca Wnioskodawcy polega na tworzeniu i dostarczaniu do tych repozytoriów kodu programu, który dodaje nowe funkcjonalności dla istniejących i nowych produktów. Na przykład przez większą część roku 2019 tworzył kod do kolejnych wersji oprogramowania telefonu biznesowego, którego premiera odbyła się w czerwcu 2019 r. Fakt wytworzenia kodu programu i przekazania autorskiego prawa do niego na rzecz firmy G. Wnioskodawca dokumentuje poprzez ewidencję zmian dostarczonych przez Niego do repozytoriów. Ewidencja ta zawiera nazwę dostarczonej funkcjonalności, skrót hash pozwalający odnaleźć zmianę na serwerze klienta oraz informację o liczbie dodanych i zmodyfikowanych przez Wnioskodawcę linii kodu. Kod dostarczony przez Wnioskodawcę w roku 2019 pozwala na obsługę innowacyjnych funkcjonalności w cyfrowych telefonach klienta, między innymi:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00