Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 08.04.2020, sygn. 0115-KDIT1.4011.50.2020.2.MN, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.50.2020.2.MN
Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.
Na podstawie art. 13 § 2a oraz art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 7 stycznia 2020 r. (data wpływu 14 stycznia 2020 r.), uzupełnionym w dniu 24 lutego 2020 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 14 stycznia 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową, który został uzupełniony w dniu 24 lutego 2020 r.
We wniosku oraz jego uzupełnieniu przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca od dnia 2 maja 2018 r. prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, polegającą na tworzeniu i rozwijaniu oprogramowania - przeważające PKD działalności to 62.01.Z (działalność związana z oprogramowaniem). Wnioskodawca posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy w świetle art. 3 ust. 1 oraz ust. 1a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i rozlicza się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów.
W dniu 2 maja 2018 r. Wnioskodawca zawarł ze spółką mającą siedzibę w Polsce umowę, na mocy której wykonuje na rzecz Spółki m.in. prace związane z tworzeniem i rozwijaniem oprogramowania. Wnioskodawca w ramach współpracy ze Spółką, jako konsultant w ramach zespołu w dziale Research and Development zajmuje się tworzeniem i rozwojem głównego produktu oferowanego przez Spółkę, tj. platformą do zarządzania tożsamością i dostępem oraz bezpieczeństwem informacji osób. Wnioskodawca w ramach czynności wykonywanych na rzecz Spółki poprzez tworzenie i rozwój oprogramowania rozwija nowe funkcjonalności związane z wieloma podprojektami, z których korzysta główny produkt oferowany przez Spółkę, tj. m.in. funkcjonalności polegające na udostępnianiu coraz szerszego zakresu identyfikacji użytkownika przez istniejące latami oraz nowe serwisy internetowe, jak również na wprowadzaniu ulepszeń z zakresu bezpieczeństwa transferu, przechowywania oraz zarządzania danymi użytkowników.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right