Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 08.04.2020, sygn. 0115-KDIT2.4011.151.2019.2.RS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2.4011.151.2019.2.RS
Opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową IP BOX.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 17 grudnia 2019 r. (data wpływu 30 grudnia 2019 r.), uzupełnionym w dniu 1 marca 2020 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 30 grudnia 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek, uzupełniony w dniu 1 marca 2020 r., o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.
We wniosku tym przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca od dnia 1 kwietnia 2011 r. prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, polegającą na tworzeniu i rozwijaniu oprogramowania (działalność związana z oprogramowaniem). Wnioskodawca posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy w świetle art. 3 ust. 1 oraz ust. 1a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i rozlicza się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów.
W dniu 2 sierpnia 2018 r. Wnioskodawca zawarł ze spółką mającą siedzibę w Nowym Jorku (dalej: "Spółka") umowę, na mocy której świadczy usługi programistyczne na rzecz Spółki. Spółka zajmuje się tworzeniem systemów dla szpitali automatyzujących komunikację pomiędzy szpitalem i pacjentem. Realizacja zadań Wnioskodawcy związana jest z projektami prowadzonymi przez Spółkę, w ramach których są wykonywane zlecone prace dotyczące projektowania, implementacji i modyfikacji oprogramowania. Dobór rozwiązań programistycznych w danym projekcie, w ramach którego są wykonywane prace programistyczne, jest uzależniony od kompetencji i poziomu doświadczenia Wnioskodawcy. Wytworzone oprogramowanie w całości jest objęte prawami autorskimi Wnioskodawcy co wynika wprost z umowy o współpracy ze Spółką (następnie prawa te przenoszone są przez Wnioskodawcę na Spółkę). Wnioskodawca, w związku z tworzeniem i rozwijaniem oprogramowania korzysta w szczególności z języków oprogramowania: J. i R. Wytwarzanie oprogramowania przez Wnioskodawcę jest częścią większych projektów. Wszystkie projekty, w których bierze, bądź będzie brał udział Wnioskodawca, są realizowane w ramach umowy z innymi podmiotami.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right