Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 08.04.2020, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.44.2020.2.AMS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.44.2020.2.AMS
Brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z realizacją projektu.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900 ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 17 stycznia 2020 r. (data wpływu 27 stycznia 2020 r.), uzupełnionym pismem z 11 marca 2020 r. (data wpływu 17 marca 2020 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie braku prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z realizacją projektu pn. - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 27 stycznia 2020 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie braku prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z realizacją projektu pn. . Powyższy wniosek uzupełniono pismem z 11 marca 2020 r.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe:
Gmina (dalej: Gmina) jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku VAT. Gmina realizuje projekt pn. , którego realizacja jest finansowana zarówno ze środków własnych Gminy jak i z uzyskanego przez Gminę dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa na lata 2014-2020 przyznanego Gminie na podstawie umowy nr z dnia r. wraz z aneksami (dalej: Projekt).
Projekt polega na modernizacji, rozbudowie i doposażeniu budynku (dalej: Budynek), który dotychczas stanowił przedmiot nieodpłatnego udostępnienia na rzecz Centrum X (tj. samorządowej instytucji kultury, która posiada odrębną od Gminy osobowość prawną i nie jest objęta tzw. centralizacją rozliczeń VAT w Gminie).
Realizacja Projektu pozwoli w szczególności na utworzenie w części Budynku (dalej: Centrum), tj. nowoczesnego obiektu nawiązującego do historii wyznaniowej Gminy (religii judaistycznej, ewangelickiej, katolickiej, prawosławnej). Centrum będzie składało się z izb poświęconych poszczególnym kulturom (wyznaniom) z zachowanymi elementami charakterystycznymi, takimi jak stroje, muzealia, publikacje. Dla każdej kultury stworzona zostanie również multimedialna wędrówka, a w poszczególnych izbach staną przestrzenne rzeźby charakterystycznych budowli sakralnych.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right