Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 19.03.2020, sygn. 0115-KDIT2.4011.158.2019.2.ENB, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2.4011.158.2019.2.ENB
Opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową IP BOX.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 20 grudnia 2019 r. (data wpływu 30 grudnia 2019 r.), uzupełnionym w dniu 12 marca 2020 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 30 grudnia 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek, uzupełniony w dniu 12 marca 2020 r., o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości skorzystania z preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej.
We wniosku oraz jego uzupełnieniu przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca jest osobą fizyczną prowadzącą jednoosobową działalność gospodarczą m.in. w zakresie świadczenia szeroko rozumianych usług związanych z wytwarzaniem oprogramowania. Wnioskodawca posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy w świetle art. 3 ust. 1 oraz ust. 1a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej jako ustawa o PIT).
Wnioskodawca świadczy usługi programistyczne na rzecz spółki akcyjnej mającej siedzibę w Polsce (dalej: Spółka) na podstawie umowy o świadczenie usług. Wnioskodawca wykonuje usługi głównie w siedzibie Spółki. W ramach zespołu składającego się z kilku osób Wnioskodawca prowadzi prace mające na celu rozwój oprogramowania opartego o strumienie danych Big Data na potrzeby e-commerce. Oprogramowanie ma na celu w szczególności ulepszenie procesu alokacji towaru w sklepach stacjonarnych marek odzieżowych Spółki, poprawę silnika wyszukiwania produktów w sklepach internetowych marek odzieżowych należących do Spółki, a także umożliwienie analizy zachowania klientów na stronach internetowych tych sklepów, a następnie ich modyfikację w celu zwiększenia wrażeń UX (User Experience). Omawiane oprogramowanie jest rozwijane przy wykorzystaniu najnowszych technologii wytwarzania oprogramowania. W ramach umowy zawartej ze Spółką Wnioskodawca za wynagrodzeniem przekazuje na rzecz Spółki całość praw autorskich majątkowych do wytworzonego oprogramowania.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right