Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 06.03.2020, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.11.2020.2.MM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.11.2020.2.MM

Dochody z kwalifikowanych praw własności intelektualnej (IP BOX).

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 3 stycznia 2020 r. (data wpływu 3 stycznia 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP BOX) jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 3 stycznia 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek uzupełniony pismem z 28 lutego 2020 r. (data wpływu 2 marca 2020 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP BOX).

We wniosku przedstawiono następujące stany faktyczne.

Wnioskodawca jest rezydentem polskim i prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, rozliczając się za pomocą książki przychodów i rozchodów. Dochody swoje podatkuje podatkiem liniowym. Działa on w branży informatycznej i jedynym przedmiotem jego działalności jest tworzenie i rozwój nowoczesnego oprogramowania oraz jego elementów składowych, które następnie sprzedawane są jego kontrahentom. W ramach prowadzonej działalności Wnioskodawca tworzy i rozwija kilka typów oprogramowania dla dwóch kontrahentów (dalej: oprogramowanie). Oprogramowanie, które tworzy Wnioskodawca, wykorzystywane w bioinformatyce, medycynie oraz pomaga w zarządzaniu w biznesie. Przechodząc do oprogramowania wykorzystywanego w bioinformatyce i medycenie, Wnioskodawca odpowiedzialny jest za tworzenie, rozwijanie oraz utrzymywanie kilku aplikacji webowych w zakresie front endu (czyli zewnętrznej warstwy oprogramowania) oraz back endu (czyli wewnętrznej warstwy oprogramowania). Wnioskodawca stworzył kompletny ekosystem oprogramowania do łatwej, szybkiej i ustandaryzowanej analizy danych klinicznych chociażby z zakresu danych medycznych związanych z nowotworami. Idąc dalej, Wnioskodawca projektuje i tworzy infrastrukturę oprogramowania umożliwiającą automatyzację procesów, która polega na sprawnym i automatycznym umieszczeniu całego środowiska developerskiego oprogramowania w chmurze lub lokalnym serwerze, jak również w celu zapewnienia reprodukowalności powyższych środowisk, co jest bardzo ważne w przypadku analizy danych klinicznych. Podsumowując, tworzone i rozwijane przez Wnioskodawcę oprogramowanie z kategorii medycznej stosowane jest do automatyzacji procesów, analiz oraz do wizualizacji danych biomedycznych. Rozwijane i tworzone typy oprogramowania są narzędziem służącym do eksploracji danych biomedycznych. Ich najsilniejszą stroną jest możliwość analizy danych () dla dowolnego zestawu biomolekuł (grupy genów, grupy transkryptów) z wykorzystaniem najnowocześniejszych metod geostatystycznych. Przechodząc do opisu oprogramowania służącego do zarządzania w biznesie, Wnioskodawca tworzy aplikację (). Jest to interaktywne narzędzie analityczne, które ma umożliwiać użytkownikom (zarządowi, managerom i innym pracownikom działów marketingowych, analitykom) badanie efektywności wydatków marketingowych i szczegółowe planowanie kompletnych wydatków na marketing przedsiębiorstwa. Oprogramowanie to charakteryzuje się następującymi funkcjonalnościami, które są tworzone przez Wnioskodawcę:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00