Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 26.02.2020, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.110.2019.2.MM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.110.2019.2.MM

Dochody z kwalifikowanych praw własności intelektualnej (IP BOX).

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 5 grudnia 2019 r. (data wpływu 9 grudnia 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej (IP BOX) jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 9 grudnia 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek uzupełniony pismem z 3 lutego 2020 r. (data wpływu 6 lutego 2020 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej (IP BOX).

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca (dalej Wnioskodawca) zajmuje się tworzeniem oprogramowania komputerowego. Od 1 lipca 2019 r. Wnioskodawca, w ramach prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej, świadczy usługi obejmujące tworzenie oprogramowania komputerowego.

Świadczone przez Wnioskodawcę usługi dotyczą w szczególności tworzenia oprogramowania komputerowego związanego z funkcjonowaniem największego i najnowocześniejszego sklepu internetowego w () firmy () (dalej: System ()). System () to przede wszystkim technologia automatyzująca wszystkie procesy związane z zamówieniem, przygotowaniem i dostarczeniem towarów zamówionych za pośrednictwem sklepu internetowego. W modelu (...) wykorzystywany jest szereg dedykowanych rozwiązań technicznych i technologicznych.

Cały System (...) składa się z szeregu wzajemnie powiązanych komponentów (modułów mających formę oprogramowania, które odpowiedzialne są za wykonywanie określonych zadań, obliczeń, analiz). Każdy z nich odpowiedzialny jest za pobieranie, przetwarzanie i przesyłanie szeregu informacji. Zadaniem części z nich jest dodatkowo optymalizacja poszczególnych procesów związanych z przyjęciem i realizacją zamówienia pod względem wydajnościowym. Z perspektywy całego projektu ich funkcjonowanie i wzajemna komunikacja ma na celu osiągnięcie najwyższego stopnia automatyzacji procesu obsługi zamówień składanych za pośrednictwem sklepu internetowego. W praktyce, na każdym etapie obsługi zamówienia podejmowane są działania optymalizacyjne mające na celu przyspieszenie i usprawnienie procesu obsługi zamówienia złożonego przez klienta. Przykładowo podczas składania zamówienia działania optymalizacyjne obejmują działania mające na celu prezentację oferty i jej dostępności w najlepszy możliwy sposób z perspektywy dostępności towaru i możliwości realizacji zamówienia strona widziana przez klienta nie jest statyczna, a jej treści zmieniają się dynamicznie kilka razy w ciągu sekundy. Po złożeniu zamówienia, dane przesyłane są automatycznie do kolejnych komponentów, których zadaniem jest dalsze procesowanie zamówienia i jego optymalizacja.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00