Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 21.02.2020, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.82.2019.2.MC, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.82.2019.2.MC

Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box)

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. Z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 27 listopada 2019 r. (data wpływu 2 grudnia 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box):

  • jest nieprawidłowe w części dotyczącej wynagrodzenia dodatkowego,
  • jest prawidłowe w pozostałej części.

UZASADNIENIE

W dniu 2 grudnia 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek uzupełniony pismem z 17 lutego 2020 r. (data wpływu 18 lutego 2020 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest polskim rezydentem podatkowym i prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą obejmującą świadczenie usług IT.

W ramach prowadzonej działalności tworzone jest oprogramowanie na zamówienie i zgodnie z wymaganiami klienta. Prawa autorskie oraz prawa własności intelektualnej do stworzonych programów komputerowych stanowiących utwory w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2019 r., poz. 1231, ze zm., dalej jako prawo autorskie) w ramach uzgodnionego wynagrodzenia przenoszone są na rzecz zamawiających (zleceniodawców).

Bezpośrednim zleceniodawcą Wnioskodawcy jest polska firma informatyczna realizująca zlecenia na rzecz podmiotów, które zamawiają oprogramowanie dedykowane dla ich potrzeb. Świadczenie przez Wnioskodawcę usług informatycznych odbywa się zgodnie z ogólnymi warunkami współpracy zamawiającego oprogramowanie oraz szczegółową umową obejmującą świadczenie usług w ramach konkretnych projektów. Wnioskodawca aktualnie świadczy usługi w ramach projektu obejmującego stworzenie dużej platformy finansowej (kredytowej), która będzie udostępniała swoje funkcjonalności wszystkim organizacjom bankowym oraz inwestorom na terytorium () (kraj Unii Europejskiej).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00