Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 19.02.2020, sygn. 0115-KDIT3.4011.500.2019.2.PS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.500.2019.2.PS

W zakresie uznania prowadzonej działalności za działalność badawczo rozwojową w rozumieniu art. 5a pkt 38 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz możliwości opodatkowania kwalifikowanych dochodów uzyskanych w 2019 r. z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 18 grudnia 2019 r. (data wpływu 18 grudnia 2019 r.), uzupełnionym pismem z dnia 21 stycznia 2020 r. (data wpływu 21 stycznia 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie uznania prowadzonej działalności za działalność badawczo rozwojową w rozumieniu art. 5a pkt 38 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz możliwości opodatkowania kwalifikowanych dochodów uzyskanych w 2019 r. z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18 grudnia 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie uznania prowadzonej działalności za działalność badawczo rozwojową w rozumieniu art. 5a pkt 38 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz możliwości opodatkowania
kwalifikowanych dochodów uzyskanych w 2019 r. z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową. Wniosek został następnie uzupełniony pismem z dnia 21 stycznia 2020 r. (data wpływu 21 stycznia 2020 r.).

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Od dnia 1 sierpnia 2019 r. w ramach prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej Wnioskodawca świadczy usługi informatyczne na rzecz polskiej spółki w zakresie tworzenia bądź ulepszania oprogramowania służącego do zbierania dużej ilości danych pochodzących z czujników silników samolotowych oraz narzędzia umożliwiającego ich późniejszą analizę. Przedmiotem umowy jest sprzedaż usług, których efektem jest autorska część programu komputerowego, w których cenie uwzględniona jest opłata za prawo do korzystania z własności intelektualnej. Wytwarzane bądź ulepszane przez Wnioskodawcę oprogramowanie podlega ochronie prawnej na podstawie zapisów ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zgodnie z zapisami zawartej umowy, na podstawie wystawianej faktury VAT w cyklach miesięcznych na rzecz wspomnianej spółki, Wnioskodawca przenosi autorskie prawa majątkowe do wytworzonej, ulepszonej bądź rozwijanej przez siebie części oprogramowania jako całości, jak i każdej z części składowych, bez jakichkolwiek ograniczeń czasowych. Na terytorium rzeczypospolitej polskiej Wnioskodawca posiada nieograniczony obowiązek podatkowy w świetle art. 3 ust. 1 w zw. z ust. 1a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Jako podatnik Wnioskodawca nie prowadzi ksiąg rachunkowych, rozlicza się za pomocą podatkowej księgi przychodów i rozchodów i w związku z tym będzie wykazywał wymagane przepisami informacje w odrębnej ewidencji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00